Na balkoně domu ve Velkých Heralticích jí zasadil osm ran, poté se rozhodl skoncovat se životem a bodl se. S nožem v břiše pak pobíhal po balkoně a vyhrožoval přivolaným policistům. Zneškodnit ho musela přivolaná zásahová jednotka.

Muž i žena naštěstí přežili. Čtvrteční verdikt Krajského soudu v Ostravě není pravomocný, obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu.

Ladislav K. měl velké problémy s alkoholem. Ty se vystupňovaly po smrti jeho manželky. Později potkal mladší ženu, se kterou začal žít. Také ona prý pila hodně alkohol. „Když se přistěhovala, měl jsem naspořeno devadesát tisíc korun. Když se to stalo, neměl jsem nic,“ prohlásil muž s tím, že osudného dne po něm chtěla peníze.

„Řekla, že chce další peníze. Odpověděl jsem jí, že už žádné peníze nemám a nic jí nedám. Řekla mi, že tedy ode mě odejde k mamince. Naštvalo mě, že mě vycucala z peněz, a pak mě chtěla odkopnout,“ řekl Ladislav K., který si podle svých slov nepamatuje, že by družku bodal.

Naposledy si prý vybavuje okamžik, jak naštvaně udeřil pěstí do stěny. Pak se probral až v nemocnici. „Mně se udělala taková mlha před očima. Nic si z toho nepamatuji. Je mi to všechno líto,“ uvedl.