Tehdy v klidné čtvrti rodinných domů v Mírové ulici poblíž místní nové sportovní haly došlo k vraždě. Osmnáctiletý mladík měl ubodat svého nevlastního bratra, kterému bylo teprve osm let.

Stalo se tak v bezproblémové rodině, která kromě svých vlastních starších potomků vychovávala dvě děti v pěstounské péči. Jednalo se o dvojčata chlapce a dívku. Právě chlapec se stal obětí útoku ze strany sourozence.

Událost ve městě se třemi tisíci obyvateli vzbudila velký rozruch. Řada místních absolutně nedokázala pochopit, proč k tak závažnému zločinu došlo ve spořádané rodině, kde otec s matkou údajně fungovali jako vzorní rodiče. Během činu měli být mimo domov na procházce.

„Někdo tvrdí, že roli mohla hrát žárlivost. Jestli třeba dlouhodobě žárlil na své nevlastní sourozence a situace nějak vygradovala… Podle některých byl kluk, co vraždil, nervák a měl problémy s psychikou. Kdo ví, jak to bylo. Malý bratr ho mohl něčím naštvat v té konkrétní situaci a pak se uchýlil k něčemu takovému. I tak se to ale nedá pochopit. Jde o velkou tragédii,“ tvrdil nám v červenci soused z vedlejší ulice, jenž si však přál zůstat v anonymitě.

Pachatele se bezprostředně po činu povedlo zadržet a o několik dní později byl poslán do vazby v ostravské věznici. Včera se případem začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Obžalovaný měl na začátku projevit lítost nad tím, co se stalo, následně ovšem odmítl vypovídat.

„Četly se svědecké výpovědi a vypovídali i soudní znalci,“ komentovala tisková mluvčí ostravského krajského soudu Lucie Olšarová.

Líčení bylo nakonec odročeno na příští týden. Zaznít by měla výpověď dalšího soudního znalce. Existuje předpoklad, že by následně mohly zaznít i závěrečné řeči.

Dům, kde se vraždilo, se nachází v klidné zástavbě nedaleko nové sportovní haly.
Budišov se vzpamatovává z vraždy malého chlapce
Uhlířovský minimarket.
Je rozhodnuto: obchod v Uhlířově zůstává