Jak redakci potvrdil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, k výše zmíněnému vloupání došlo v Březové, v části Jančí. Pachatel vzal motorovou pilu, vyřezal díru do dveří a vnikl do myslivecké chaty.

„Po odstranění dvou visacích zámků odcizil lihoviny, pivo, nealko, cukrovinky, kávu, čaj a cigarety v celkové hodnotě šestnáct tisíc korun. Na zařízení pak způsobil škodu ve výši 5 400 korun,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Vítkovsko nenechalo začátkem týdne v klidu ani opavské hasiče. Ti vyjížděli k požáru do Lhotky u Litultovic. „Šetřením na místě bylo zjištěno, že došlo k zahoření odpadků v garáži bývalého rekreačního objektu. Požárem nebyla způsobena škoda na majetku a nedošlo ani ke zranění osob,“ informoval Černohorský.

Na Vítkovsku však řádili i zloději, a to konkrétně v Kružberku a Moravici. „Neznámý pachatel vnikl do oploceného areálu Obecního úřadu Kružberk, kde z volného prostranství odcizil samojízdný žací stroj v hodnotě čtyřiceti tisíc korun,“ řekl Černohorský a dodal, že v Moravici bylo zase odcizeno z nákladního automobilu šedesát litrů motorové nafty.