Redakci se podařilo získat fotografie z pátečního zátahu v opavském Disco clubu Split na Olomoucké ulici. Jsou na nich patnácti až sedmnáctiletí návštěvníci diskotéky, kteří v prostorách klubu nelegálně popíjejí alkohol.

Jak Deník informoval opavský policejní mluvčí René Černohorský, byla zmíněná diskotéka plná opilých mladistvých. „Už na začátku akce bylo zřejmé, co nás čeká,“ říká René Černohorský a vysvětluje, že když ve 22.30 hodin před discotéku desítky policistů i s několika hasiči a pracovníky magistrátu dorazili, přivítal je na chodníku na mol opilý chlapec.

„Sedmnáctiletý mladík ležel před restaurací a nebyl schopný chůze,“ popisuje policejní mluvčí začátek bezpečnostní akce. Během ní zadrželi policisté opavského obvodního oddělení mezi několika desítkami návštěvníků diskotéky devatenát opilců, kteří byli pod věkovou hranicí osmnáct let. „Nejvíc alkoholu v dechu policisté naměřili sedmnáctileté dívkce, a to 2,29 promile,“ dodává Černohorský.

Téměř dvacet zadržených mladistvých bylo převezeno na policejní stanici, kde si je vyzvedli rodiče. Jejich prohřešky však podle Černohorského nezůstanou bez povšimnutí a případy se bude dále zabývat odbor sociální péče o mládež opavského magistrátu.

Opavské kluby jsou plné nezletilých opilců

Víkendová bezpečnostní akce zaměřená na alkohol u mladistvých (viz titulní strana dnešního Deníku) odhalila smutnou realitu našeho města. Neplnoleté dívky a chlapci pijí alkohol bez zábran. A co je ještě horší, není pro ně žádný problém si alkohol obstarat. Opavské policii stačilo provést zátah v jediné místní diskotéce, aby během chvíle zadržela téměr dvacet neplnoletých opilců. A není prý důvod si myslet, že v jiných opavských klubech je situace jiná.

Strážci zákona dnes o nebezpečném trendu poslední doby, kdy se neplnoleté dívky i chlapci ve velkém opíjejí, hovoří bez skrupulí. „Víme o tom, že se alkohol mladistvých podává. Další utajené akce budou proto následovat,“ uvádí tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Kdo alkohol mladistvým v pátek večer na diskotéce podal, se však zatím neví. Zadržení to podle mluvčí Městské policie Opava Pavly Losertové odmítli sdělit.