K incidentu mělo dojít 29. července v Kylešovické ulici nedaleko bydliště Opavana L. V. Zde si údajně měli dva strážníci Městské policie Opava počkat, až se bude s přítelkyní a svým psem vracet večer domů.

Strážníci, se kterými už dříve měl mít L. V. co do činění, jej oslovili, a když se odmítl na místě prokázat občanským průkazem, napadli ho. Došlo na potyčku, padly údajně rány, kousalo se.

Verze strážníků i verze L.V. podporovaná jeho přítelkyní se ale liší.

Zatímco L. V. tvrdí, že ze strany strážníků šlo o cílenou pomstu, strážníci se naopak opírají o své pravomoci a to, že důvodem bylo porušení zákona ze strany L. V. Co ale jisté je, že muž i jeden ze strážníků mají na těle důkazy fyzického útoku. Jeden modřiny, druhý kousance.

Jak to bylo doopravdy, musí rozhodnout nezávislé policejní vyšetřování. Zatím je to tvrzení proti tvrzení. Proto strážníci podali trestní oznámení.

„Vzhledem k tomu, že já a můj kolega přicházíme každý den do styku s našimi spoluobčany, cítíme, že lživá nařčení, která zazněla z úst pana L. V., by nás mohla poškodit jak v jejich očích, tak v zaměstnání, podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z trestného činu pomluvy, který byl v tomto případě spáchán veřejně.

Všichni budeme muset počkat, jak dopadne vyšetřování, a poté na rozhodnutí soudu. Hodláme pouze uveřejnit, že se proti jeho nehorázným, ničím nepodloženýmlžím, do kterých zatáhl i své nejbližší, bráníme a policii jsme předložili potřebné důkazy.

Nechceme, aby se vše zvrhlo v nějaké slovní přestřelky v médiích, ale také nechceme, aby se nad nehoráznou lží jen mávlo rukou,“ prohlašují oba strážníci.

Redakce upozorňuje, že zná konkrétní jména všech zainteresovaných, ale vzhledem k zákonným okolnostem je nebude zveřejňovat.