Tak se stalo, že v pondělí před devátou hodinou večerní zaútočila ve společném bytě ve vítkovské Selské ulici na svého o dva roky staršího manžela.

Jak ve své výpovědi napadený uvedl, ten den se okolo půl šesté večer vrátil domů z práce. Protože si u ženy všiml alkoholového opojení, vytkl jí to. Tím se rozpoutala první hádka, po které žena z bytu odešla. Po nějakém čase se ale opět vrátila a muži bylo jasné, že je opilá ještě více než předtím.

Znovu došlo k hádce, během které žena po muži házela to, co jí zrovna přišlo do ruky – municí se stala například vejce nebo videokazety. Když jej také udeřila pěstí do hlavy, zavolal na linku 158.

„Žena ve svém protiprávním jednání pokračovala i za přítomnosti přivolané policejní hlídky, a proto bylo rozhodnuto o jejím zajištění a umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě, poněvadž z jejího chování bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek,“ popsal situaci po příjezdu policistů tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Ale ani policejní uniformy ženu neuklidnily. Žena se odmítla podrobit orientační dechové zkoušce. Nakonec ale po několikáté výzvě svolila a detekční digitální přístroj Drager jí naměřil 1,62 promile alkoholu v jejím dechu.

„Případ je šetřen jako přestupek proti občanskému soužití,“ doplnil ještě Černohorský.

Případy, kdy policisté na Opavsku vyráží k podobným situacím, jsou poměrně běžné. Podle mluvčího je jich každý týden několik. Ne vždy se však odehrávají mezi manželi, partnery nebo rodinou. Slovně či fyzicky se vzájemně napadají také sousedé, spolupracovníci nebo jen náhodní hosté v restauracích.

„Útoky, kdy žena napadne muže, se sice také stávají, ale rozhodně nejsou časté. Pokud se jedná o jednotlivé napadení, policie věc posuzuje jako přestupek proti občanskému soužití. Pokud se však ukáže, že se jedná o častější případy, posuzuje se věc z hlediska opakovanosti, neboť by pak případ mohl nést známky domácího násilí.

Nerozlišuje se ale, zda je útočníkem muž nebo žena,“ doplnil ještě René Černohorský.