Stála uprostřed otevřeného okna v druhém patře na parapetu. V ruce měla nůž a volala o pomoc. Úzkost nahánějící příběh se odehrál ve středu v Hlučíně-Darkovičkách. Celou událost nahlásil syn ženy, která se chtěla zabít.

Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka. „Syn spal u svých prarodičů v přízemí domu. Když chtěl jít ráno do školy, tak zjistil, že vstupní dveře do druhého patra jsou uzamčené. Na klepání matka nereagovala, a tak mladík vysadil dveře.

Poté přišel k dalším zamčeným dveřím, které pomocí šroubováku otevřel, a zjistil, že jeho matka stojí na parapetu,“ popsal situaci tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že nechtěla, aby se k ní syn přibližoval.

Policisté se na místě od prarodičů dozvěděli, že žena trpí paranoidní schizofrenií a léčí se u psychiatričky. „Přivolaní policisté se snažili o komunikaci s pětatřicetiletou ženou, která opravdu po celou dobu stála na parapetu okna a v ruce držela nůž.

Jednání bylo zpočátku úspěšné, přesto odmítala jakékoliv bezprostřední přiblížení k její osobě a nůž držela čepelí k sobě,“ pokračuje Černohorský.

Žena byla zmatená a s policisty i lékařem ze záchranky přestala mluvit. Na místo tak musela být přivolána policejní vyjednavačka, se kterou si žena začala po chvíli povídat. Nicméně jakékoliv pokusy o odložení nože nebo přemístění ženy do bezpečí byly podle Černohorského neúspěšné.

Do akce se proto zapojila zásahová jednotka s pěti policisty, kteří použili chvaty a hmaty. Poté jí policisté vzali nůž a záchranáři podali léky. Žena skončila v opavské psychiatrické léčebně.

Veronika Schindlerová, Lucie Orbanová