V noci na sobotu házela kameny do oken činžáku na náměstí Svaté Hedviky v Opavě. Lidé zavolali policisty, kteří chtěli na místě od ženy vysvětlení a prokázání totožnosti. Místo toho jim však začala nadávat.

Protože už bylo jasné, že není střízlivá, rozhodli policisté o jejím převezení na záchytku. Tomu žena chtěla zabránit, a tak se začala se strážci zákona prát. „Policisté proto museli použit donucovací prostředky, a to hmaty a chvaty sebeobrany, a byla jí přiložena služební pouta. Při služebním zákroku došlo k poranění jednoho z policistů, kterého poškrábala na hřbetu ruky,“ řekl mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Jenže tím to neskončilo. Na opavské záchytce byla zjištěna totožnost ženy i množství alkoholu v těle, ale zůstat tam nemohla. „Vzhledem k tomu, že protialkoholní stanice v Opavě, Ostravě i Frýdku-Místku byly plné, ošetřující lékařka rozhodla o jejím umístění do opavské policejní cely,“ doplnil Černohorský.

Po vystřízlivění a po provedených nutných procesních úkonů byla Opavanka propuštěna. Případ je nadále v šetření.

S opilou dívkou měli policisté práci také několik hodin předtím. Vše začalo okolo šesté večerní, kdy v Hradci nad Moravicí před bistrem u vlakového nádraží upadla dvanáctiletá dívka. Přitom se zranila na hlavě a přivolaná sanita ji převezla k ošetření na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice. Zde ale lékaři zjistili, že dívka je opilá.

„Do nemocnice se tedy dostavili také policisté, kteří dívce naměřili v dechu hodnotu 1,73 promile alkoholu,“ upozornil Černohorský. Policisté proto vyrozuměli matku dívky a informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí.

Hradečtí policisté zjišťují nyní také osobu, která dívce podala či prodala alkohol.