Muž totiž svou bývalou přítelkyni v neděli ráno v jednom z vítkovských bytů střelil kulovnicí do hlavy a z místa utekl.

Pětadvacetiletá žena o něco později zemřela v nemocnici. Vraha ještě týž večer policisté dopadli. Roční dítě tak v jeden okamžik ztratilo matku i otce.

„Je to rodinná tragédie. Je dobře, že se policistům podařilo vraha chytit. Vím, že měli roční dítě, ale osobně jsem je neznal. Muž zřejmě nesnesl, že má jeho bývalá družka nového přítele a ze žárlivosti ji zabil,“ řekl naší redakci starosta Vítkova Pavel Smolka.

Netajil se tím, že by Vítkovu nyní prospělo trochu klidnější období. Je to totiž jen pár dnů, co byli po několika měsících dopadení žháři, kteří se ve Vítkově pokusili vypálit romskou rodinu. Čtyři muži byli obviněni z pokusu o vraždu a jsou ve vazbě.

Jak potvrdila mluvčí severomoravských kriminalistů Soňa Štětínská, obvinění jsou sympatizanti krajní pravice. „Celou událost z osudné noci předem naplánovali. Vytipovali si rodinu z Vítkova, neměli k ní žádný vztah,“ uvedla Štětínská.

Zmínila také, že pachatelé věděli, že v domě budou děti. Na žhářský útok pak nejvíce doplatila dvouletá Natálka, která musela několik měsíců bojovat o život.