Neznámé věštkyně, podle důchodkyně romského původu, jí ve středu kolem jedenácté hodiny dopolední začaly vykládat z dlaně budoucnost na dvoře jejího domku, kam proklouzly pod záminkou zapůjčení sklenice na vodu.

To nejdůležitější však neznámé šarlatánky ženě z její budoucnosti zatajily, a sice to, že zatímco jí jedna ohlupuje výmysly o šťastném zítřku, její kumpánka zatím nepozorované proklouzla do domu staré ženy, kde v poklidu krade, co jí pod ruku přijde.

„Jedna z žen poškozené věštila budoucnost z dlaně, druhá zatím vstoupila otevřenými garážovými vraty do rodinného domu. Odtud z hrnku uloženého ve skříni kuchyně odcizila finanční hotovost ve výši tři a půl tisíce korun, řetízek ze žlutého kovu s přívěskem ve tvaru kříže se vsazenými bílými kamínky na koncích ramen kříže v hodnotě dvou tisíc korun,“ vyjmenoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský první várku věcí a peněz, o něž důchodkyně přišla.

Vzhledem k tomu, že nic netušící stařenka byla stále v zajetí falešně vykládané budoucnosti, měla zlodějka ještě dost času prošacovat další místa domu. „Z jiné skříně odcizila finanční hotovost ve výši patnácti set korun a ze stolu odcizila mobilní telefon značky Siemens C 55 stříbrné barvy v hodnotě tři sta korun,“ uzavřel Černohorský seznam ukradených věcí a finanční hotovosti, která se vyšplhala na sedm tisíc tři sta korun.

Když se zlodějka přesvědčila, že v domě už není co ukrást, sbalila sebe i svou kumpánku a prchla neznámo kam. „Sedmaosmdesátiletá žena ještě téhož dne zjistila, že byla okradena a celou věc nahlásila na Policii České republiky.

Policisté z obvodního oddělení ve Vítkově ihned zahájili úkony trestního řízení ve věci trestných činů krádež a porušování domovní svobody,“ dodal Černohorský s tím, že pátrání policistům komplikuje skutečnost, že stařenka nedokázala ani jednu z žen popsat.

Policie proto prosí případné svědky nebo občany s podobnou zkušeností, aby se obrátili na bezplatnou policejní linku 158.