Mezi sedmičlennou partičkou ve věku mezi dvaadvaceti a třiatřiceti lety jsou i dvě ženy. Většina členů povedené skupinky pochází z Krnova. Šest z nich obvinili strážci zákona z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, čtyři putovali obratem do vazební věznice. Hrozí jim až deset let vězení.

V součinnosti se šumperskými kolegy se chystají bruntálští policisté v nejbližších dnech prověřovat v rámci tohoto případu další osoby z drogového prostředí. „Policisté skupinu pachatelů zadrželi při předávce drog od hlavního distributora na Hlučínsku,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Na Ostravsku a Šumpersku nabytý pervitin, extázi, hašiš i marihuanu prodávali dealeři převážně toxikomanům na Krnovsku. Pervitin byl vysoké kvality. „Téměř všichni obvinění byli také uživateli psychotropních látek,“ pokračovala Pavla Tušková.

Gram drogy prodávali za 1 200 až 2 000 korun. Po zatčení se vydali strážci zákona do příbytků pachatelů. Při domovních prohlídkách a prohlídkách vozu našli celou škálu omamných látek, tvrdé i měkké drogy. Spolu s nimi i různé sáčky, váhy a jiné balení na narkotika. Dealeři například drogy uschovávali v obalech od kinder vajíčka.

Peníze získané z prodeje částečně sami profetovali a nebo prohráli na výherních automatech, které se jim staly koníčkem. Na svědomí mají někteří z obviněných i majetkové trestné činy. Část tlupy vykradla mezi 8. a 13. březnem krnovský penzion.

Z restaurace si odnesla peníze, kuřivo i registrační pokladnu, přičemž celkově natropili škodu za dvacet tisíc korun.