Ten se v silně podnapilém stavu v prodejně Centrál na Mírovém náměstí v Hlučíně pokusil odcizit půllitrovou láhev Becherovky Lemond v hodnotě 173 korun.

Přitom byl přistižen zaměstnanci prodejny, kteří přivolali policisty z hlučínské služebny. Že si pro něj jedou policisté, zřejmě muže rozčililo natolik, že začal prodavače častovat nevybíravými slovy a snažil se zmizet. Svůj jadrný slovník předvedl i policistům.

Vzhledem k tomu, že orientační dechovou zkouškou byla u muže naměřena hodnota 2,56 promile alkoholu v dechu, bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění.

„Ke zranění osob ani ke škodě na majetku nedošlo, odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Případ je v současné době šetřen jako přestupek proti majetku, byl ale vyžádán rejstřík trestů a v případě, že byl sedmatřicetiletý muž v posledních třech letech pravomocně odsouzen soudem pro obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru, bude celá záležitost překvalifikována na trestný čin krádeže,“ nastínil další možný průběh šetření tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.