Ale ona pověstná chybička se vloudila. Zloděje přemohl spánek a ráno ho zde objevili.

„Do Sport Baru v Holasické ulici v Opavě-Kateřinkách přišel přibližně půl hodiny po půlnoci ze čtvrtka na pátek. Chvilku pozoroval, co se zde děje, a ve chvíli, kdy byla obsluha za barem zabraná do práce, se schoval ve skladu,“ řekla k případu opavská policejní komisařka Dagmar Schindlerová. Zde v tichosti počkal, až bar zavřou a bude mít klid na svoji práci.

Když se dočkal, vytáhl připravené tašky a začal do nich nakládat alkohol, cigarety a vůbec vše, co ho zaujalo.

„Celkem toho bylo za šestnáct a půl tisíce korun. Těžké tašky následně odtáhl na uzamčenou rampu, kde si je připravil u mříží, aby je mohl později odvézt,“ pokračovala Dagmar Schindlerová. Část lupu ale ještě zůstala ležet na podlaze v baru. Muž si sedl k tašce a neodolal lákavým nápojům uvnitř. Jednu láhev otevřel a začal pít. Také dostal hlad, v tašce měl i nějaké jídlo. Únava, dobré pití a pokročilý čas mu ale překazily plány. Zloděj usnul.

Ráno v devět hodin přišel do baru jednašedesátiletý Opavan, který zde pracuje jako údržbář. Hned ho upoutal nepořádek a prázdná místa v regálech. Když po chvíli v jednom z boxů objevil na lavici spícího muže, zavolal policii. Ta spáče zajistila a odvezla na svoji služebnu.

„Kriminální komisař muže obvinil z krádeže vloupáním,“ doplnila ještě Dagmar Schindlerová s tím, že nepoškozené věci za třináct tisíc poté byly vráceny majiteli baru, ale vypité či jinak poškozené zboží za více než tři tisíce korun bude muset zloděj ještě zaplatit.