Když tam v úterý jedenapadesátiletý majitel zajel na kontrolu, zjistil, že zatím neznámý poberta vylomil jednu okenici a následně vyrazil dvoukřídlé okno. Pak vlezl do chatky a důkladně ji prohledal.

Hodilo se mu všechno. Ukradl modrý dvoukolový vozík s drátěnými bočnicemi, benzinovou elektrocentrálu, motorovou benzinovou pilu značky Stiga, dvouhlavňovou brokovnici se zámkem vzadu a zavařenou hlavní, mačetu s gumovou rukojetí, sádrovou hlavu indiána černozlaté barvy, dřevořezbu sedícího indiánského náčelníka černé barvy, staré tranzistorové rádio černé barvy, velkou sekyru se žlutou rukojetí značky Jobi a menší sekyru značky Fiskars.

To ho zřejmě vyčerpalo natolik, že si k nabrání nových sil vzal také litr rumu, sedmičku Jägermaistera, a protože to byl zřejmě kulturní člověk, na pití použil nalezenou nerezovou plaskačku, kterou si také odnesl.

„Svým činem se pachatel dopustil trestného činu krádeže v souběhu s trestným činem porušování domovní svobody. Majiteli chaty způsobil celkovou škodu ve výši 20 850 korun. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích,“ doplnil informace tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.