Na moderní elektroniku dostal zálusk dosud neznámý lupič, který se v polovině minulého týdne rozhodl vloupat do prodejny výpočetní techniky na Ostravské ulici v Hlučíně. Násilné vloupání provedl v době mezi středečním večerem a čtvrteční půl osmou hodinou ranní. Tehdy totiž přišel do své prodejny devětadvacetiletý majitel a místo obvyklého pohledu na úhledně vyskládané regály na něj čekala spoušť.

„V Hlučíně na ulici Ostravské po předchozím páčení a následném vyražení spodní dřevěné výplně vstupních dveří vnikl do prodejny s výpočetní technikou, kde odcizil celkem jeden LCD monitor značky Philips v hodnotě 4779 korun, jeden kus LCD monitoru značky Mag v hodnotě 3832 korun a jeden kus LCD monitoru značky ProView v hodnotě 4293 korun,“ vyjmenoval Deníku kompletní výčet ukradené elektroniky tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Se třemi moderními LCD monitory se však neznámý pachatel nespokojil. Rozhlédl se po prodejně ve snaze zjistit, co by ještě mohl ukrást, a jeho pohled spočinul na pokladně s penězi. Vrhl se na ni a začal se do pokladny dobývat. „Páčením poškodil pokladnu, která byla umístěna na prodejním pultu, čímž ji znehodnotil a způsobil další škodu ve výši tři tisíce korun,“ pokračoval ve konkretizování spouště, která po loupeži v obchodě na Ostravské ulici zůstala, policejní mluvčí.

Otevřít pokladnu a dostat se tak k nepředstavitelné částce se však zloději nepovedlo, a tímto neúspěšným pokusem navýšit několikanásobně svůj lup se jeho čas ve vybrakované prodejně s výpočetní technikou naplnil. Neznámý pachatel utekl neznámo kam a policie po něm stále intenzivně pátrá. Odcizenými monitory a poškozením kasy nicméně pro devětadvacetiletého majitele prodejny neštěstí neskončilo. „Poškozením vstupních dveří byla způsobena další škoda ve výši 10 tisíc korun. Majiteli prodejny tak vznikla poškozením zařízení a odcizením věcí škoda v celkové výši 25 904 korun,“ dodal René Černohorský s tím, že případ je šetřen policisty Obvodního oddělení Policie České republiky Hlučín a pachatel se dopustil trestného činu krádež a trestného činu poškozování cizí věci.