Když byl se svým dílem spokojen, vydal se po chodníku směrem k budově místní České pojišťovny.

„V protějším směru šel v té chvíli starší manželský pár. Když se míjeli, tak se muž pokusil ženě vytrhnout kabelku, kterou měla v ruce. To se mu však nepodařilo. Začal tedy utíkat směrem k ulici Na Valech,“ popsal následné vteřiny vedoucí strážník MP Hlučín Luděk Olšovský.

Kabelku sice osmašedesátileté ženě nevzal, zato ji ale porazil na zem. Pádem si žena pohmoždila kyčel a později ji musel ošetřit lékař. Zloděj se mezitím pokusil zmizet. Co však netušil bylo, že už se za ním vydala hlídka strážníků, která jej asi po pěti minutách dopadla na křižovatce ulic gen. Svobody a Hrnčířská.

Po zadržení byl předán policistům z obvodního oddělení PČR v Hlučíně. Ti dali zloději dýchnout a zjistili, že v jeho dechu byla naměřena hodnota 2,01 promile alkoholu. Byl proto vyšetřen lékařem z RZS Hlučín, který dal svolení k umístění tohoto muže do policejní cely.

Zde si počkal do druhého dne, kdy po jeho vystřízlivění zahájili policisté vyšetřování.

„Muž byl obviněn ze zločinu loupež. Kromě prošetřování tohoto zločinu budou opavští kriminalisté prověřovat jeho případnou další trestnou činnost,“ doplnil tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

A důvod k tomu rozhodně mají. Je to již několikátý podobný případ, kdy byla některé seniorce v Hlučíně ukradena kabelka přímo z ruky nebo ramene. Jen namátkou první lednový týden. To na kabelku procházející ženy v ulici Viléma Balarina zaútočili rovnou dva zloději. Ti sice získali kabelku a peníze s mobilním telefonem uvnitř, ale také neutekli daleko.

„Bezprostředně po spáchání shora uvedeného protiprávního jednání byli oba muži zadrženi všímavými spoluobčany a byli předáni přivolaným policistům,“ řekl tehdy k případu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský s tím, že se jednalo o třiadvacetiletého a devatenáctiletého muže z Píště, které policisté obvinili z přečinu krádeže spáchaného formou spolupachatelství.