Byl však vyrušený strážníky a vzal nohy na ramena. Po chvíli stíhání byl zadržen a zůstala po něm jen škoda za rozbité okno ve výši 1 447 korun. Přitížímufakt, že byl za podobnou činnost odsouzen už v roce 2006.

Další pobertové se uplynulé pondělí vloupali do objektu opavské firmy Nikol Nápoje a sebrali z něj patnáct plastových přepravek s prázdnými lahvemi. Lup za 1 500 korun zpeněžili ve výkupně lahví Tesca a hned si v hypermarketu nakoupili potraviny, nápoje a cigarety. Opavští policisté je vzápětí vypátrali a zadrželi. Stíháni jsou na svobodě a policisté krádež šetří ve zkráceném přípravném řízení.

Stejný den měl smůlu i šestatřicetiletý občan Frýdku–Místku, který byl v opavské Hypernově přistižen při krádeži vodky. Navíc byl opilý, a proto nejdřív skončil na záchytce. Jeho případ bude řešen jako přestupek proti majetku a proti veřejnému pořádku.

Tím však pondělí pro zloděje neskončilo. Neznámý kleptoman sebral červené dámské jízdní kolo Merida Matts v ceně 7 500 korun, připoutané lankem ke stojanu před opavskou Klášterní lékárnou a odvezl ho neznámo kam.

Další neznámý zloděj tentýž den vypáčil dveře nákladního vozu v Hradci nad Moravicí a řidiči sebral z kapsy mikiny 33 982 korun, patřících firmě Nowaco. Policisté z Hradce nad Moravicí poněmstále pátrají.

Ani úterý 17. června nebylo lepší. V Kravařích se neznámý zloděj vypáčenými dveřmi dostal do zdravotního střediska a přes několik dalších dveří vnikl do místnosti s peněžním automatem Komerční banky. Pokusil se do něj propálit hořákem, ale byl vyrušen a utekl bez lupu. Oheň však zničil peněžní automat za 400 000 korun, zničil také 1 070.500 korun, které byly v jeho útrobách.

Pro intenzivní tvorbu zplodin hoření byl na místo přivolán opavský hasičský záchranný sbor s vyšetřovatelem, a také jednotka kravařského sboru dobrovolných hasičů. Hasiči odvětrávali celý prostor zamořený zplodinami a monitorovali situaci z hlediska možnosti vzniku požáru. Policisté případ prošetřují a vyhodnocují také kamerové záznamy.

Nežádoucího návštěvníka dostal v noci také kylešovický areál zdraví. Po vypáčení dveří z terasy do restaurace sebral nezvanec z přihrádky za výčepním pultem příruční kasičku a číšnický flek s 18 000 korunami. Napáchal škodu za více než 18 350 korun.

Jeden mobilní telefon zase ukradl kolem 14.30 hodin neznámý poberta u opavského kina Mír. Požádal jeho majitele, aby mu řekl, kolik je hodin, a ten vytáhl z kapsy svůj mobil Sony Ericsson za 5 600 korun. Lapka mu ho vytrhl z ruky a utekl.

Druhý mobil stejné značky za 6 500 korun vytáhl neznámý kapsář při cestě autobusem do Štítiny z kabelky jednadvacetileté spolucestující, aniž by to zpozorovala.