Ve Slavkově je od 15. prosince jeden poberta stíhaný za krádež v restauraci Napoleon. Dovnitř se dostal shodným klíčem a pomohl si k dvěma automatům na žvýkačky a pistácie, k elektronickým šipkám, k přístroji na presso kávu, k CD přehrávačům včetně mixážního pultu a k chladiči piva.

Vůbec mu přitom nevadilo, že je dosud v podmínce za předchozí zlodějinu. Lup u něj už nalezen nebyl. Majitelce tento třiadvacetiletý Opavan připravil před Vánocemi škodu za 207 000 korun.

Do opavské trafiky se v noci na 16. prosince dostal další zloděj vypáčenými vstupními dveřmi. Nabral si zásobu cigaret za 13 369 korun a na zařízení majitelce způsobil další škodu za pět set korun.

Pozornost rovněž neznámého lapky vzbudila v Hlučíně v přibližně stejnou dobu dodávka Fiat Ducato, zaparkovaná u restaurace Bobry Club. Dosud nezjištěným způsobem se dostal do ložní plochy a vybral z ní skladištní vozík s kovovou modrou konstrukcí a bantamovými koly a zásobu různého papíru. Zůstala po něm škoda v celkové výši 5 500 korun.