Byli jen dva – oba čtyřicetiletí, jeden ze Vsetína, druhý z Kravař. Jejich specialitou se od srpna minulého roku staly čerpací benzínové stanice, kde není celodenní provoz.

Za prací opravdu nechodili v rukavičkách. Většinou vzali obyčejný krumpáč a rozbili dveře nebo okna. Pak stačilo jen několik minut a z místa mizeli obtěžkáni hlavně cigaretami. Hodily se i dálniční kupony nebo trezorek, ve kterém očekávali peníze.

Někdy se lup vydařil, jindy byl chudší.

Říjnová akce v Petřvaldě na Novojičínsku vynesla jen cigarety za třináct tisíc, v prosinci ve Fryčovicích to bylo za rovných sto tisíc. A za nimi zbyla spoušť se škodou dalších třiceti tisíc. Ale jak to tak bývá, letos 14. ledna spadla na ptáčky klec.

Kriminalisté jim do současné doby prokázali šest vloupání v okrese Frýdek-Místek, dvě v okrese Opava a jedno na Novojičínsku. Majitelům čerpacích stanic způsobili svým řáděním půlmilionovou škodu.

„Jeden z pachatelů byl vzat do vazby, druhý je vyšetřován na svobodě. Oběma však za trestné činy krádeže a poškozování cizí věci hrozí až tři roky vězení,“ doplnil Ivan Surovec, tiskový mluvčí Severomoravské policie.