Jako už několikrát v minulosti zavolala třicetiletá žena z Rýmařova minulý pátek policistům. Její opilý druh ji ve společném domě v Loděnici napadl. A to naprosto bezohledně, zlomil jí při tom zápěstí levé ruky a způsobil pohmožděniny po celém těle.

Když na místo policisté dorazili, neměl opilec moc chuti, aby poznali pravdu. A tak neuposlechl jejich příkazu počkat v sousední místnosti a neustálým vměšováním se snažil narušovat vyšetřování. „Když příkazu neuposlechl ani po opakované výzvě, rozhodli policisté o jeho převozu na opavskou záchytku. Muž ale na záchytku nechtěl a s policisty se začal prát. Ti mu tedy pomocí hmatů a chvatů nasadili pouta,“ popsala zákrok policistka Dagmar Schindlerová.

Při tom byl zraněn jak zadržený, tak jeden z policistů. Proto policejní auto nejprve zamířilo na chirurgii Slezské nemocnice, kde ale po prvotní prohlídce muž odmítl další ošetření. Policista si zraněnou ruku ošetřit nechal. Muž tedy putoval na záchytku s lehčím zraněním na čele.

Mezitím policisté zjistili, že zadržený má na svědomí hned několik podobných útoků. První byl zaznamenán v říjnu loňského roku ještě ve společném bytě v opavské Kolářské ulici. Po přestěhování do Loděnice letos v lednu přibyly v policejních materiálech další tři případy, zatím poslední byl letos v červnu.

Policisté vše vyhodnotili jako chování odpovídající domácímu násilí. Preventivně proto rozhodli, že muž musí na deset dní mimo společný dům, a to tak, že nesmí překročit vzdálenost sta metrů od něj. Navíc násilníka předevčírem opavští kriminalisté obvinili z ublížení na zdraví.