K vidění bylo jedenáct branek. Takové ofenzivní manévry čekal asi málokdo. „Oba brankáři neměli svůj den. Dostávali laciné góly,“ začal utkání rozebírat Alois Hadamzcik.  Český tým hrál však dobře, nenechal se rozhodit ani v momentě, kdy Rusové vedli. „Naše mužstvo mělo ohromnou vůli. Výborně kombinovalo, měli jsme dobrou organizaci hry. Už dlouho jsem neviděl náš tým hrát tak dobře,“ chválil devětašedesátiletý Hadamczik.

Pešánův tým ve třetí třetině vedl 4:2, poměrně rychle ale o svůj náskok přišel. „Měli jsme pětiminutový výpadek, který Rusové potrestali, málem nás to stálo zápas. Byli jsme pasivní, přestali jsme hrát, jen jsme stáli. Soupeř toho dokázal využít. Je to škoda,“ vrátil se Hadamczik k nepovedenému momentu českého týmu.

Tři kanadské body si za gól a dvě asistence připsal do statistik útočník David Krejčí. „Opět ukázal, jak výraznou osobností je, pro náš tým je klíčovým hráčem. Hodně se mi líbili ale i Klok se Sedlákem,“ přiznal Hadamczik, který získal s národním týmem poslední medaili na olympiádě, to se psal rok 2006.

Vítězství nad Ruskem prý Čechy určitě zvedne po psychické stránce. „Nyní bude každý zápas bojem o život. Zápas s Ruskem nás nakopl, cílem musí být na této olympiádě evropských týmů medaile. O ničem jiném nemůže být řeč,“ uzavřel Alois Hadamczik.