V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou si s českým velvyslancem při NATO Jakubem Landovským budeme povídat hlavně o situaci na Ukrajině, která si připomíná dva roky od začátku ruské agrese.

Hlavním problémem současné nedobré situace je podle Landovského to, že pomoc od západních spojenců Ukrajiny je nedostatečná a pomalá. A to přesto, že na Ukrajinu zamíří už brzy stíhačky F-16, nebo nové dalekonosné rakety.

Jaká je situace na Ukrajině? Přečtěte si rozhovor s Jakubem Landovským: 

Jakub Landovský
Ukrajina potřebuje víc munice, než dostává, říká český velvyslanec při NATO

Dvě procenta na obranu jsou podle Landovského základ zlepšení situace v samotném NATO. Kolik členů to dnes v alianci plní? Zvládla by se podle Landovského ubránit sama Evropa bez USA Rusku? Proč nedokážeme vyrobit více zbraní a dostatečně zásobovat Ukrajinu?

Má Donald Trump ve svých výrocích o evropských členech NATO v něčem pravdu? Jak se bude dál vyvíjet situace na Ukrajině? Co hrozí Česku pokud Ukrajina nad Ruskem nezvítězí?

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.