Předchozí
1 z 9
Další

Toužíte po nábytku z kartonu?

Židle, stoly, doplňky do bytu. Nejen toto můžete mít doma designově vyrobeno z kartonu. V Opavě se na tuto činnost nově zaměřuje Kateřina Tichá, která začala spolupracovat s italskou firmou, jež nejen zmíněný ekologický nábytek z kartonu vyrábí, ale spolu se svými designéry i navrhuje.

Kateřina Tichá.Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

Když se řekne nábytek z kartonu, mnohým se asi vybaví nějaká nevzhledná krabice nebo zkrátka jen obyčejný kus zmíněného tuhého papíru. Jenže i na první pohled tak obyčejná věc jako karton může najít své zajímavé využití. Jako třeba ve formě nábytku.

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

Nejen na toto se nově začala specializovat Kateřina Tichá z Opavy. Spolupracuje totiž s italskou firmou, zpracovávající karton od roku 2012. Poprvé na tuto skutečnost narazila asi před rokem.

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

„Ráda jezdím do Itálie a při jedné návštěvě jsem na tento nábytek narazila. Myšlenka spojení ekologie a designu mě nadchla. Zjistila jsem si kontakt na firmu, která nábytek vyrábí a začala domlouvat možnosti spolupráce. Po mnoha schůzkách a jednání se mi nakonec podařilo získat výhradní zastoupení po České a Slovenské republice,“ přibližuje Kateřina Tichá vznik své firmy Nábytek z kartonu.

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

Největší výhody spatřuje v tom, že nábytek je ekologický, 100 procentně recyklovatelný, má nízký dopad na životní prostředí, jednoduše se montuje, výrobky jsou lehké, pohodlné a odolné, třeba i proti vlhkosti. Karton, který se používá, je totiž speciální, jde o takzvaný námořní karton. Nábytek má nosnost až 100 kilogramů.

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

Pokud si tedy bude chtít někdo do svého bytu pořídit nějaký netradiční kousek, může se na Kateřinu Tichou s důvěrou obrátit. „Výroba bude probíhat v Itálii. Asi polovina výrobků je dělána na míru, další je pak z klasického sortimentu. Já se chci zaměřit především na realizaci veletržních stánků, obchodů a prodejen nebo kanceláří. Zároveň se soustředím také na kartonové struktury pro prodejní automaty, které na našem trhu zatím chybí,“ vysvětluje.

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

V tomto případě jde o to, že klasické přístroje třeba na kávu nebo občerstvení, které běžně stojí osamoceny například ve školách či nemocnicích s vedle se „povalujícím“ košem, se zasunou do jakési kartonové zástěny. V té se navíc dají zbudovat i koše na tříděný odpad. Sympatická maminka tří dětí, která žije s nimi a manželem v rodinném domě v Opavě, zmiňuje ještě další oblast, které by se ráda věnovala. 

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

„Jde o Home Staging. Jde o jakousi podporu pro developery a realitní kanceláře, prodávající byty. Ty jsou většinou prázdné a nezařízené. A protože děláme i kartonové postele, stolky, sedačky či kuchyňské linky, navíc to není příliš cenově náročné, developer si tímto kartonovým nábytkem může vybavit byt a když klient přijde, lépe si tak představí, jak to uvnitř bude vypadat," popisuje.

Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché

„Úspěšnost prodeje nemovitosti je takto vyšší,“ dodává Kateřina Tichá. Avšak jak již bylo zmíněno, ani ostatní zákazníci nepřijdou zkrátka. V nejbližších dnech by měl Nábytek z kartonu rozjet své vlastní webové stránky, jejichž součástí bude také internetový obchod, ze kterého si vybere každý.

Kateřina Tichá.Zdroj: Archiv Kateřiny Tiché