Předchozí
1 z 6
Další

Pro squash je velmi důležitá tvrdá práce a perfekcionismus, který Anně nechybí. „Baví mě zlepšovat se, tvrdě trénovat a potom vidět své výsledky,“ prozradila nejlepší česká squashová hráčka. Na profesionálním squashovém žebříčku PSA je podle únorové aktualizace na 63. místě.

Zdroj: archiv Anny Serme

Squashi se aktivně věnuje již dvacet let. „Squash je hodně komplexní hra, ve které člověk musí být hodně fit, ale zároveň má i stránku technickou a taktickou, na kterých je potřeba důkladně pracovat. Někteří hráči ho přirovnávají ke hře šachu, i když já šachy neumím,“ odpovídá s tím, že squash je zajímavý, protože během hry musí reagovat na to, co udělá soupeř a podle toho je nutné neustále během zápasu přizpůsobovat svou taktiku.

Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Již pět let žije ve Francii, kde vystudovala Anglo-americká studia. „Cesta dostat se do Francie byla neplánovaná, všechna má zásadní rozhodnutí byla na poslední chvíli, zčásti jde i o náhodu,“ svěřila se se svým příběhem, díky kterému zůstala u squashe. „Kdybych nepotkala Lucase, tak je možné, že bych zůstala u hudby,“ pokračovala.

Zdroj: archiv Anny Serme

Dříve zde trénovala se svou švagrovou Camille Serme, která figuruje na 3. místě světového žebříčku, a dalšími francouzskými squashistkami. „Teď jsme s manželem v jiném klubu, kde mám tréninky hlavně s trenérem a klukama, kteří tady hrají,“ konstatovala. Na turnajích má možnost trénovat s hráčkami z různých zemí, když se zrovna nepodaří jet na stejný turnaj s Lucasem.

Zdroj: Deník / Pavel Netolička

„Lucas je na žebříčku výš, takže se dostává na ty největší turnaje. Když já jsem doma, tak je Lucas na turnaji, takže se přes sezonu doma málo potkáme,“ dodala Anna Serme, která do budoucna s manželem přemýšlí o odstěhování se z Paříže.

Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Českému squashi by chtěla pomoci, hlavně ženskému. „Mám pocit, že holky nemají moc motivací pokračovat po juniorské kariéře, tak bych se chtěla angažovat v nějakém programu, který by tento aspekt řešil,“ sdělila. Zatím chce nadále zůstat v roli úspěšné squashistky a později se uplatnit jako trenérka.

Marianna Klimundová

Zdroj: Deník / Pavel Netolička