Jelena po kostele naháněli farníci z amerického státu Michigan. Zoufalé zvíře dovnitř vběhlo zřejmě proto, že ve státě v daný den začala lovecká sezona - povolený odstřel jelenů. Video z honičky v chrámu nyní koluje po internetu. Zachycuje zvíře, jak skáče po kostelním balkonu.

Jelen do kostela přeskočil oknem. „Nezdálo se, že by byl postřelen, je trochu krvácel, zřejmě se zranil o rozbité sklo při skoku přes okno," píše americká stanice CBS.

Levharti sněžní. Ilustrační snímek
Nakazili se koronavirem. V americké zoo uhynuli tři levharti sněžní

Nezvyklého návštěvníka si okamžitě všimli místní pastoři Amanda a Luke Eichlerovi a Justin Wickey. „Nejdříve postavili v chodbě improvizovanou barikádu, aby před zvířetem ochránili zbytek kostela. V jedné chvíli však jelen po schodech vyběhl na balkon," zmiňuje stanice CBS.

To vyděsilo pastory ještě více. „Nahoře máme počítače a mixážní pult, a myslel jsem si, že nám to poničí. Takže jsem se snažil dostat jej zpátky na přízemí," nastínil pro stanici WWMT Luke Eichler.

Korály v okolí Hongkongu.
Hrozba pod hladinou. Hrdina z Hongkongu zachraňuje oceán před sítěmi duchů

Jelen po sobě nakonec ale žádné škody nezanechal. Na balkoně poskakoval tam a zpět, a nakonec slezl, a stejným oknem, kterým do kostela přišel, vyskočil zase ven a zmizel v dáli. „Šokovalo mě, jak vysoko dokázal vyskočit. A ohromilo, jak veliký byl," zmínila Amanda Eichlerová.

Pastoři se video zachycující návštěvu jelena v kostele následně rozhodli zveřejnit na internetu. Podle svých slov doufají, že snímek lidi rozveselí a pobaví.