VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

včera 13:14

Fanděte na opavské Hlásce

Holdujete sportu? Pokud ano, zapojte se do fotografické soutěže Opavského a hlučínského deníku, kterou pořádá ve spolupráci s městem Opava.

včera 08:56

Fotbalisté dorazí na radnici. Pozdravit je chtějí i fanoušci

Fotbalová euforie v Opavě by mohla vygradovat dnešním večerem. Tým Slezského FC, který vybojoval postup do ligy, pozval k návštěvě na Hlásce primátor. Na Horní náměstí mají dorazit také fanoušci.

24.5.2018

Bolatický fotograf Ondřej Kutaš: Natáčení Lajny pro mě bylo velmi obohacující

Ondřej Kutaš je jedním z členů bolatické tvůrčí skupiny Defabrik. Věnuje se především fotografování, ale také natáčení videí. Společně s kolegou Tomášem Herudkem má na kontě například klipy s ostravskou hiphopovou skupinou Safari.

23.5.2018

Na Opavsku má o své matriky přijít šest obcí

Šesti obcí na Opavsku se má dotýkat úprava sítě matrik, s kterou přichází ministerstvo vnitra. Resort tak chce ušetřit, starostům se záměr příliš nezamlouvá.

23.5.2018

Ťukance na parkovištích se nevyhýbají ani Opavsku

Špatně odhadnutá vzdálenost během parkování, nepozornost při couvání anebo nesprávný výklad pravidel silničního provozu. Tyto důvody nejčastěji stojí za drobnými, byť mnohdy těžko prokazatelnými nehodami.

23.5.2018

Slezská nemocnice má edukační centrum

Slezská nemocnice v Opavě otevřela v pondělí vlastní edukační centrum, které je spolu s Muzeem ošetřovatelství republikovým unikátem.

22.5.2018

Fügnerova ulice se stále opravuje

/FOTOGALERIE/ Pokud to jde, řidiči se v současnosti ve Fügnerově ulici v opavské části Kateřinky vyhýbají hodně velkým obloukem. Její průjezd je totiž poměrně komplikovaný.

21.5.2018

Pátrání odvoláno. Pohřešovaný muž byl nalezen v Ostravě

Deník před několika dny informoval o záhadném zmizení mladíka ze Suchých Lazců.

21.5.2018

Prezident řešil zámek, jeho majitelé se brání

Velké emoce rozvířil v úterý prezident Miloš Zeman, který kritizoval zchátralý zámek v Deštné a navrhl vyvlastnění majitele.

AKTUALIZOVÁNO
20.5.2018

Běh pro Přemečka se setkal s nebývalým zájmem veřejnosti

/FOTOGALERIE/ Obrovský ohlas na sociálních sítích vzbudil Běh v barvách pro Přemečka, který se v sobotu uskutečnil v Uhlířově.

19.5.2018

Čas tabel nadešel. Opavské výlohy v centru se už zaplnily. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Květen je měsícem, kdy se nejen opavské výlohy plní tably studium uzavírajících středoškoláků. Naše redakce včera vyrazila do centra Opavy, aby se podívala, jak dopadly letošní výtvory.

19.5.2018

V Uhlířově poběží stovky lidí, aby pomohly nemocnému chlapečkovi

Mluví o tom v posledních dnech snad skoro všichni. Řeč je o Běhu v barvách pro Přemečka a Dnu pro Přemečka, který se uskuteční již dnes v Uhlířově.

19.5.2018

Slaví se svatodušní svátky, lidé budou smažit vejce

Hromady vajec, špek, cibule, máslo. K tomu kotlík, příjemné venkovní prostředí a lidé s dobrou náladou. Tak takhle nějak lze ve zkratce popsat tradiční smažení vajec.

AKTUALIZOVÁNO
19.5.2018

Tanky, letectvo, pěchota... Darkovičky v sobotu navštívily tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Po dvouleté odmlce se opevnění v Darkovičkách u Hlučína stalo dějištěm velké vzpomínkové akce. Kromě bojových ukázek byla k vidění i spousta vojenské techniky.

18.5.2018

Občanům Benešova došla trpělivost, zablokovali silnici

/FOTOGALERIE/ Dvakrát po dobu deseti minut přecházeli nepřetržitě po přechodu obyvatelé nejen Dolního Benešova a zablokovali tak dopravu na frekventované silnici I/56. Důvod? Požadují odklon dopravy.

18.5.2018

Koupí starou Bredu někdo ze zahraničí?

/DENÍK SLEDUJE/ První kolo výběrového řízení na prodej staré Bredy skončilo. Kdyby došlo k vypsání kola druhého, je třeba počítat i se zahraničními zájemci, třeba z Polska nebo Německa.

17.5.2018

Letní tábory jsou v kurzu, některé kapacity jsou už plné

Obliba letních táborů na Opavsku neupadá. Jak příměstské, tak i ty pobytové mají poslední volná místa, některé jsou už vyprodány.

17.5.2018

Olbrichovu cenu získala vodárenská věž, oceněn byl i dům na Dolním náměstí

Spolek Za Opavu udělil v Galerii Cella Cenu J. M. Olbricha za rekonstrukce z let 2016 a 2017 na Opavsku. Získala ji rekonstrukce, revitalizace a dostavba opavské vodárenské věže.

16.5.2018

Lidé jsou dotčeni výrokem hejtmana

Všechno může zkazit jediné slovo. To je zřejmě i případ hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, který při úterní návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Jakartovicích nepříliš šťastně označil tuto oblast za Jeseníky.

16.5.2018

Kouč Petržela měl vyhrožovat šéfovi Opavy Hájkovi!

„Dej si pojistit rodinu,“ měl napsat dnes už bývalý trenér fotbalového Baníku Ostrava v textové zprávě.

16.5.2018

Firmy silnice v regionu nešidily

Členové vedení Moravskoslezského kraje (MSK) s odborníky ze Správy silnic MSK provedli v těchto dnech kontroly stavu krajských silnic s končící záruční lhůtou po rekonstrukci. Uskutečnili je na Ostravsku, Opavsku, Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

16.5.2018

Muž měl spadnout z lešení, byl v ohrožení života

Krajští záchranáři vyjížděli v úterý 15. května do Malých Hoštic do ulice Zahradní. Krátce před osmou hodinou ranní totiž přijali operátoři tísňové linky zprávu o tom, že u jednoho z tamních rodinných domů mělo dojít k pádu z výšky.

15.5.2018

Jakartovice na nohou. Přijel prezident

FOTOGALERIE/ - Miloš Zeman je momentálně na návštěvě v Moravskoslezském kraji. V úterý dorazil také do Jakartovic, kde měl při lednových prezidentských volbách mohutnou voličskou podporu.

15.5.2018

Vodu do bazénů si nejčastěji objednávají lidé na Opavsku

Cisterny Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) Ostrava, určené k napouštění bazénů, loni nejvíce mířily do opavského okresu.

14.5.2018

Města na Opavsku se zbavují potkanů v domech i kanalizacích

Jen v Opavě vyjde deratizace na více než 233 tisíc za rok. V Hlučíně je to pak mezi 70 a 80 tisíci ročně.

14.5.2018

Krytý bazén slaví narozeniny

Městské lázně v Zámeckém okruhu si přesně 18. května připomenou 50 let od svého slavnostního otevření v roce 1968. Oslavy kulatého výročí proběhnou od pátku 18. do neděle 20. května.

14.5.2018

Areál opevnění v Hlučíně - Darkovičkách zve k návštěvě

/POZVÁNKA/ V Darkovičkách se během pátku a soboty 18. a 19. května uskuteční vzpomínková akce k 73. výročí osvobození, 80. výročí květnové mobilizace a 100. výročí vzniku Československé republiky. 

12.5.2018

Klíšťata: Slezská nemocnice už hlásí první pacienty

Teplé klima současných dní je pro klíšťata přímo ideální a podle aktuální předpovědi je hlášená aktivita klíšťat na desátém, tedy nejvyšším stupni. Lidé na zahradách, loukách nebo v lese by s tím měli začít počítat.

11.5.2018

Bývalý primátor Opavy Zdeněk Jirásek: Historie Slezska je plná zajímavostí

Patří k významným osobnostem města a odborně se zabývá nejnovějšími českými politickými a hospodářskými dějinami, česko-polskými vztahy a slezskou historií. Přednáší, vyučuje a v letech 2010 až 2014 byl také opavským primátorem.

10.5.2018

Telefonní budky: V Opavě se jejich počty tenčí

Telefonní budky byly fenoménem druhé poloviny devadesátých let a přelomu tisíciletí. Současnost je ale taková, že i v opavských ulicích pomalu vyklízejí své pozice.

10.5.2018

Opavský podnikatel Lukáš Urbanec Sigmu Olomouc zatím nekupuje

Minulý týden svolalo vedení olomoucké Sigmy tiskovou konferenci k představení nového akcionáře. V pondělí ji ale zase zrušilo. Co se stalo?

9.5.2018

Jakartovice navštíví prezident Zeman. Jedni se připravují, druhé to nezajímá

Prezident Miloš Zeman se chystá navštívit v příštím týdnu Opavsko. Konkrétně pak Jakartovice, kde se setká s tamními obyvateli. Pro obec je to samozřejmě velká událost a na státní návštěvu se náležitě připravuje.

9.5.2018

Bouřlivé dny na Opavsku: v hlavní roli havárka, požár lesa a auto v plamenech

Havárka mezi Uhlířovem a Oticemi, požár lesa v Jezdkovicích nebo hořící auto před opavským hypermarketem. Uplynulé dny na Opavsku zkrátka nepatřily zrovna mezi ty klidné. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili hlavně záchranáři, hasiči a policisté.

8.5.2018

OBRAZEM: Před opavskou hláskou se uhnízdil páv

Místo koule zdobí Horní náměstí v Opavě páv. Důvodem je pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Opavský páv, který se koná od 8. do 10. května.

8.5.2018

Podkopaný kraj nabídne první veřejně přístupnou břidlicovo štolu v Česku

/TÉMA DENÍKU/ Jedinou veřejně přístupnou břidlicovou štolu v Česku brzy slavnostně otevřou členové Spolku Zálužné. Svět může za kouzly podzemí jezdit k nám, tvrdí jeskyňář Jan Lenart.

8.5.2018

Obyvatelé Lhotky to rozjeli při smažení vajec

/FOTOGALERIE/ Bavit se tedy rozhodně umí. Řeč je o obyvatelích Lhotky u Litultovic, kde v pondělí odpoledne pořádali tradiční Smažení vajec.

7.5.2018

Opavsko: Se suchem bojují zahrádkáři i zemědělci

Do extrémního sucha z roku 2015 má zatím to letošní daleko. I tak už ovšem stihlo některým zahrádkářům a zemědělcům z Opavska způsobit problémy.

7.5.2018

Opavsko: Kam s dopisy? Poštovní schránky mizí z ulic

Doby, kdy lidé využívali poštovní schránky ve velkém skončily. Jejich počet se snižuje, a to i na území opavského okresu.

7.5.2018

Odborníci se sejdou v Opavě na konferenci o smrti

V Psychiatrické nemocnici budou odborníci v úterý 15. května diskutovat o tématu, o kterém se raději nemluví.

7.5.2018

Opavsko: Kam s dopisy? Poštovní schránky mizí z ulic

Doby, kdy lidé využívali poštovní schránky ve velkém, skončily. Jejich počet se snižuje, a to i na území opavského okresu.

6.5.2018

Píšť sužují problémy s nedostatkem vody

Větší množství pitné vody by občané Píště uvítali. Aktuální situaci nám popsal Ondřej Šenkyřík z píšťské základní organizace při Českém svazu chovatelů.

6.5.2018

Vítr způsobil výpadky proudu

Některé vesnice na Opavsku byly dnes bez proudu.

6.5.2018

Obce na Opavsku a Bruntálsku bojují o titul Vesnice roku

Bolatice, Holasovice, Melč, Šilheřovice a Štítina. To je pětice obcí z opavského okresu, která se přihlásila do soutěže Vesnice roku 2018. Zda uspějí ve velké konkurenci, zůstává zatím ve hvězdách. Do soutěže o titul se přihlásilo celkem 228 obcí z celé republiky.  

5.5.2018

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči ovládli hřiště

Soutěž v požárním útoku. Ta se dnes od rána konala na fotbalovém hřišti v Melči a účastnili se jí dobrovolní hasiči z Melče, Moravice, Litultovic, Lhotky u Litultovic, Životských Hor, Dolních Životic, Uhlířova a také tým dobrovolných hasičů z Polska.

5.5.2018

Na Krnovské už panuje pracovní ruch

Už několik dní si musejí řidiči zvykat na skutečnost, že při průjezdu Krnovskou ulicí v Opavě je čekají dopravní komplikace.

5.5.2018

Opavsko: se suchem bojují zahrádkáři i zemědělci

Do extrémního sucha z roku 2015 má zatím to letošní daleko. I tak už ovšem stihlo některým zahrádkářům a zemědělcům způsobit problémy.

4.5.2018

Téma Regionu: Metanol v hlavní roli

Od metanolové kauzy uplynulo šest let. Její kořeny sahaly až do Opavy. Česká televize uvedla dvoudílný snímek s názvem Metanol, který mapuje události z podzimu 2012. 

4.5.2018

Hokejový šampionát startuje! Jak se na něj připravuje slezská metropole?

Mistrovství světa v hokeji, které ode dneška až do 20. května hostí Dánsko, zamíří již tradičně sledovat řady fanoušků i do hospod, restaurací a barů v Opavě.

3.5.2018

Opavsko v duchu uzavírek

Šest silnic uzavřených zcela a jedna částečně. Taková je nyní situace v opavském okrese. Žižkova ulice v Opavě bude kvůli rekonstrukci neprůjezdná až do 30. září, objízdná trasa vede ulicemi Krnovskou, U Náhonu, Jaselskou a Žižkovou.

3.5.2018

Úleva pro chovatele. Zloděj domácího zvířectva byl dopaden

Zejména na králíky se zaměřoval dvacetiletý muž, který v minulých měsících vstupoval na pozemky rodinných domů v Opavě a kradl domácí zvířata.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT