VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

dnes 10:00

Povodí: nejste tady jediní! Vodáci: na přípravy bylo dost času!

Rozhodnutí Povodí Odry (POD) o zrušení sjezdu řeky Moravice se vodákům nelíbí. POD argumentuje suchem, vodáci tvrdí, že příprava sjezdu byla nedostatečná.

dnes 08:29

Lékaři v opavském okrese prodlužují ordinační hodiny

Množící se stížnosti na krátké ordinační hodiny zejména praktických lékařů, které pacientům komplikují možnost příchodu do ordinace, nezůstaly bez odezvy.

včera 13:34

Držme našim borcům palce, studenti reprezentují v Číně

Pětičlenný tým čerstvých maturantů z Mendelova gymnázia odjel včera znovu reprezentovat Česko na světový Turnaj mladých fyziků.

včera 13:27

Na pýchavky do Bohuslavic

Jednou z lokalit v opavském okrese, kde houby rostou možná nejen po dešti, jsou Bohuslavice a jejich okolí.

včera 13:21

Na houby do okolí Hradce

Na Opavsku se nachází řada míst, která jsou houbařům zaslíbena.

včera 09:09

Hlučínský nadšenec obnovuje historické polní cesty

Před stovkami let se po polních cestách na Hlučínsku procházeli naši předkové. Převážně z důvodu agrární činnosti však téměř zanikly. Po občanské iniciativě se začíná s jejich obnovou.

18.7.2018

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

18.7.2018

Melč: výstavba větrné elektrárny je v plném proudu

V katastru obce by měly vyrůst celkem čtyři větrníky. Další elektrárny pak možná přibudou i v Oldřišově, kde v současné době už jedna stojí.

17.7.2018

Opava: rondel v Nákladní zůstane, přibudou ale značky

Velké tabule ještě důrazněji motoristy upozorní, že se blíží ke kruhovému objezdu.

16.7.2018

Kylešovická obalovna oslavila výročí

Kylešovická obalovna v tomto roce slaví padesát let své existence. Naše redakce si o její historii povídala s Jiřím Čechem, mistrem a stavbyvedoucím podniku, který v něm působil v letech 1968 až 2005.

16.7.2018

Hlučín otestuje varovný systém, někde nešel správně

Skoro deset let čekalo město Hlučín na nový varovný systém, který by obyvatele varoval třeba před povodněmi. Letos v lednu se občané dočkali, když byly postupně na sloupy veřejného osvětlení nebo elektrického vedení instalovány ampliony.

14.7.2018

Kdo chce pracovat, ten je zaměstnaný...

Podíl nezaměstnaných pokořil tříprocentní hranicí a v červenci se může počet nezaměstnaných ještě snížit.

14.7.2018

Záchranář David Kareš o zásahu v Thajsku: Načasování evakuace dětí bylo správné

Zpět do Česka mohl z Thajska odletět až ve chvíli, kdy se podařilo úspěšně evakuovat posledního třináctého člena chlapeckého fotbalového týmu, který při povodních uvízl v zatopeném jeskynním komplexu na severu země poblíž hranic s Barmou.

AKTUALIZOVÁNO
13.7.2018

Esemesková kauza dospěla k rozsudku. Petržela byl zproštěn obžaloby

Bývalý kouč ostravského Baníku Vlastimil Petržela čelil obžalobě za to, že měl během loňského jara posílat výhružné textové zprávy na adresu předsedy představenstva Slezského FC Marka Hájka.

13.7.2018

Tělesná i duševní pohoda v Health parku

Oblíbeným cílem nejen Opavanů se při hledání wellness služeb stává Health park, jenž sídlí ve Veleslavínově ulici.

13.7.2018

Opavsko: ve školkách jásají, nemusejí povinně přijímat dvouleté děti

Dvouleté děti do školky nepatří. To je věta, která se v posledních měsících skloňovala doslova ve všech pádech a Opavsko nebylo v tomto směru žádnou výjimkou. Nyní si mohou ředitelky školek oddechnout.  

10.7.2018

Uvězněným thajským dětem měl pomáhat i specialista z Hlučína

S vyproštěním mladých fotbalistů z jeskyně v Thajsku se přímo na místě snažili pomoci i dva hasičští specialisté z Česka.

10.7.2018

Opavsko: palírny hlásí rekordní úrodu třešní

Jedete domů z práce. Je krásně, svítí sluníčko, stromy podél cest jsou obsypané. Alespoň tedy pokud jde o třešně. Tu a tam stojí pod stromy lidé s kbelíky a mnohdy i s přívěsným vozíkem a očesávají ovoce.

10.7.2018

Zeď spadla kvůli chybě projektantů, rizikové mohou být další tři stěny

Špatný projekt byl definitivně určen jako hlavní důvod zborcení gabionové zdi na silnici I/11 mezi Opavou a Ostravou. ŘSD přezkoumalo i další zdi, mimo jiné u severního obchvatu Opavy a na Prodloužené Rudné.

9.7.2018

Dobrodruzi na Jawách projeli cílem své cesty

Před nedávnem se skupina čtyř motorkářů z Opavy a Holasovic vydala vstříc dobrodružství směr Norsko. Místem odjezdu se stalo opavské Stříbrné jezero.

9.7.2018

Hasiči z Jamnice představí unikátní vodní světelnou fontánu

Výročí 125 let od založení sboru dobrovolných hasičů (SDH) oslaví v sobotu 14. července hasiči v Jamnici.

9.7.2018

Šance pro opavskou záchytku! Ministerstvo chce zmírnit vyhlášku

Stavební úpravy interiéru, navýšení počtu zaměstnanců nebo třeba signalizační tlačítko pro přivolání personálu. Toto například nařizuje provozovatelům protialkoholních záchytných stanic (PZS) vyhláška Ministerstva zdravotnictví České republiky.

7.7.2018

V Hlučíně mají nový jukebox na básně

Na první pohled obyčejná tmavá roura skrývá libozvučné překvapení. Jedná se totiž o tzv. poesiomat, neboli automat na poezii, který je od konce června u Kulturního domu Hlučín.

4.7.2018

Drama v Hlučíně: z ranče utekli koně, ven jim někdo pomohl

Atmosféru Divokého západu představovalo s trochou nadsázky řečeno včerejší ráno v Hlučíně. Kdo kolem půl osmé hodiny ranní procházel nebo projížděl frekventovanou ulicí Celní, možná si musel pořádně promnout oči, zdali jej náhodou nešálí zrak. Na prostranství u cesty totiž volně pobíhalo stádo koní.

3.7.2018

Teofil Marušák: muž, který stavěl Karlštejny

Před nedávnem se připomínalo sedmdesát let od vzniku zmenšeniny Karlštejna v areálu Slezské nemocnice. Došlo ovšem ke zkomolení jména autora a uvedení špatné destinace, odkud pocházel, na což upozornila rodina Teofila Marušáka.

3.7.2018

Ředitelka OKA rezignovala na svou funkci

Jana Hynarová bude post ředitelky Opavské kulturní organizace (OKO) vykonávat pouze do konce srpna letošního roku.

3.7.2018

Opavská ZUŠ prochází těžkým obdobím

Doba před prázdninami není v opavské ZUŠ už druhým rokem právě idylická. Loňský červen provázely petice za odvolání ředitele a letošní zase nepovedené konkurzní řízení.

2.7.2018

Zakládají fitness na procvičování mozkových závitů

Matematický ústav Slezské univerzity s Mendlovým gymnáziem připravuje v Opavě unikátní projekt pro studenty středních a vysokých škol i pro veřejnost, takzvaný Brainfitness.

2.7.2018

Opilé děti: bohužel nic až tak neobvyklého

Přestože je prodej alkoholu osobám mladším osmnácti let přísně zakázán, nejsou podnapilí mladiství na Opavsku nic výjimečného.

30.6.2018

V Prostřenu musel vyhánět kozu z kuchyně

FOTOGALERIE/ V poslední době se stává skoro železným pravidlem, že pokud natáčecí štáb televizního pořadu Prostřeno! zavítá na Opavsko, nuda rozhodně není. Ve čtvrtek se to opět potvrdilo.

29.6.2018

Kylešovice: zvelebení sídliště má trvat čtyři roky

Po úpravách největšího opavského sídliště v Kateřinkách se dočká i to druhé v Kylešovicích. Revitalizace spolkne ve čtyřech etapách kolem 50 milionů korun a na její podobě se podíleli také samotní občané, kteří o prioritách hlasovali.

29.6.2018

Muž v Opavě skočil z mostu přímo pod vlak

Policisté se v současnosti zabývají případem, který se ve středu okolo půl deváté večer stal na lávce pro pěší a cyklisty vedoucí nad železniční tratí poblíž nádražní stanice Opava východ.

29.6.2018

Kritizovaná kuchařka pro chudé: najdou se i pozitiva

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) s řadou partnerských organizací včetně Slezské diakonie před nedávnem zveřejnilo Úspornou kuchařku, která je určena potřebným. Vysloužila si však spoustu kritiky.

29.6.2018

OBRAZEM: Opava zažila Dny prevence

Měření krevního tlaku či množství tělesného tuku a vody, nácvik kardiopulmonální resuscitace či poradenství v oblasti prevence nádorových a kardiovaskulárních onemocnění.

28.6.2018

Zapálili svíčky za Miladu Horákovou

Opava – Středa 27. června 2018 se stala dnem, kdy se připomínalo osmašedesáté výročí smrti Milady Horákové. Řadě lidí napříč celou Českou republikou přišlo nevhodné, že zrovna na tento den připadlo jmenování nové vlády podporované komunisty.

28.6.2018

Vítkovští chtějí zastavit byznys s chudobou

Deset lidí natěsnaných v jednom bytě, v žalostných podmínkách a navíc za nehorázný nájem. Odejít nemohou, není kam. Sociálně slabí nemají jinou možnost než zůstat a měsíc co měsíc dávat své peníze majiteli bytu či ubytovny.

28.6.2018

Do Opavy se sjeli kuchaři ze čtyř zemí

Gastrocentrum Opava před nedávnem hostilo v pořadí už pátý ročník mezinárodního workshopu, na který se sjeli zástupci gastronomických oborů z univerzit a odborných škol z Ukrajiny, Srbska, Maďarska a Slovenska.

27.6.2018

Slezská nemocnice: změny se jí dotknou jen okrajově

K omezení péče nedojde, naopak se chystá její rozšíření na kožním či interním oddělení.

27.6.2018

Při Ceca Cupu se vybralo více než sto tisíc

/FOTOGALERIE/ Fotbalový turnaj Ceca Cup, jehož patronem je útočník italského Bari Libor Kozák, v sobotu napsal v pořadí už svůj čtvrtý ročník.

27.6.2018

Další peklo pro řidiče? Uzavře se silnice mezi Dolním Benešovem a Kozmicemi

Po problémech s uzavírkou Komárova na silnici I/11, hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou, se musejí řidiči připravit na další nepříjemnosti. Tentokrát neprojedou silnicí I/56 mezi Dolním Benešovem a Kozmicemi.

27.6.2018

Opravy škol a školek

V některých školských zařízeních, které provozuje město Opava, bude rušno i během prázdnin.

27.6.2018

V Opavě vyrobili obří Fidorku. Podívejte se!

FOTOGALERIE/ Před nedávnem ve slezské metropoli byla otevřena nová továrna společnosti Mondelēz International, která vyrábí sušenky a oplatky. Při této slavnostní příležitosti se vytvořila Fidorka, která nemá obdoby.

26.6.2018

Soud Milana Koláře opět zprostil obžaloby

Bývalý jednatel a manažer opavského hokejového klubu Milan Kolář včera opět stanul před Okresním soudem v Opavě. Znovu se řešilo 200 tisíc korun, které měly být zpronevěřeny Aloisi Hadamczikovi.

26.6.2018

Obyvatele Pekařské ulice trápí hluk a otřesy. Pomohou pokuty za rychlost?

Z více než 137 tisíc automobilů, které radar zachytil, jich téměř 44 tisíc nedodrželo stanovenou rychlost.

25.6.2018

Potraviny z Opavska se mohou pochlubit prestižním oceněním

Mouka a mléko z Opavska se pyšní značkou Regionální potravina Moravskoslezského kraje. Z osmi přihlášených produktů ji hodnotitelská komise v tomto týdnu přiznala též Vítkovské zemědělské společnosti za BIO Mléko kozí a hladké pšeničné mouce speciál z Mlýna Herber v opavské městské části Vávrovice.

25.6.2018

V Opavě se opět ztratíte v kukuřičném bludišti

Netradiční zážitek nabízí kukuřičný labyrint v Opavě, který byl otevřen na ploše 1,5 hektaru. Ve slezské metropoli vyrostl už podruhé

24.6.2018

Dobrodruzi na Jawách vyrazili směr Norsko

Necelých 5 tisíc kilometrů urazí čtveřice motorkářů z Opavy a nedalekých Holasovic v nadcházejících dvou týdnech. Všichni osedlávají stroje značky Jawa 175 a 250.

23.6.2018

Na malou Kačenku se vybralo přes padesát tisíc

Fotbalový turnaj Ceca Cup už dnes zaznamená svůj čtvrtý ročník. Opět má charitativní podtext, jelikož se vybírá suma, která poputuje na pomoc malé Kačence z Opavy.

23.6.2018

Příspěvek pro aquapark v Kravařích byl odklepnut

Na jednání kravařského zastupitelstva bylo tento týden hodně rušno. Emoce opět budil místní aquapark, jehož podílovým vlastníkem je známý místní podnikatel Alois Hadamczik.

22.6.2018

Fotbalová sobota: SFC i Baník hrají na Opavsku. Hrozí střety fanoušků?

Baník v sobotu od 11 hodin hraje přípravný duel s Ružomberkem v Bolaticích. SFC pak od 15 hodin ve zhruba 15 kilometrů vzdáleném Oldřišově změří síly s Vítkovicemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT