VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

včera 20:02

Na nemocného Přemečka z Uhlířova se podařilo vybrat rekordní částku

137 578 korun. Tuto rekordní částku se podařilo získat na čtvrtém ročníku Kabelkového veletrhu, který v pátek 16. listopadu pořádal Opavský a Hlučínský deník ve spolupráci s OC Breda & Weinstein. Výtěžek poputuje nemocnému Přemečkovi z Uhlířova.  

včera 15:02

Oprava kina nabrala zpoždění. Otevře se v lednu

Rekonstrukce vítkovského biografu měla být dokončena během října. Termín jeho otevření se musel posunout na začátek příštího roku.

včera 07:00

Bredu zaplní kabelky, přijďte pomoci malému Přemečkovi

Kabelkový veletrh startuje v opavské Bredě v dnes v 15 hodin. Výtěžek poputuje k nemocnému Přemečkovi Ulmanovi z Uhlířova.

15.11.2018

Českých řidičů je nedostatek. Nahrazují je Ukrajinci

Autodopravci z Opavska mají problém. Uspokojit požadavky českých řidičů není jednoduché, proto čím dál častěji sahají po těch zahraničních, především pak ukrajinských.

15.11.2018

Voda pro celý kraj se v Podhradí upravuje už šedesát let

První dodávka pitné vody z Podhradí u Vítkova na Opavsku do Krásného Pole se uskutečnila 20. prosince 1958. Od té doby se zde vyrobilo 2,4 miliardy metrů krychlových vody, a to pro téměř celý Moravskoslezský kraj.

14.11.2018

Byly ohňostroje v Hlučíně škodlivé? Měření ukázala, že ne

Město nechalo změřit míru produkce škodlivin během letošního Festivalu ohňostrojů na základě podnětů občanů. Výsledek? Kvalita ovzduší ohrožena nebyla.

14.11.2018

Podzim přeje výsadbám. V regionu už rostou nové stromy

Na různých místech regionu se v těchto dnech organizují práce, při nichž se vysazují nové stromy. Týká se to i Opavska a Bruntálska.

13.11.2018

Bývalý dům bezdomovců a feťáků našel zachránce

Doby, kdy Kudlichova vila v Opavě hyzdila prostor poblíž křižovatky ulic Mírové a Na Rybníčku, skončily. Zchátralý historický objekt se totiž začal rekonstruovat.

13.11.2018

Přihoďte si! Dražba VIP kabelek a kravat stále běží

Letošní ročník Kabelkového veletrhu se kvapem blíží. Charitativní akce Opavského a hlučínského deníku a OC Breda&Weinstein, jejíž výtěžek tentokrát poputuje na pomoc malému Přemečku Ulmanovi z Uhlířova, vypukne už tento pátek 16. listopadu.

12.11.2018

Opavské infekční oddělení léčilo vzácnou chorobu

Některé suvenýry z ciziny nejsou vítané. Na vlastní kůži to poznala žena z Bruntálska po pobytu v Ugandě a na návštěvu této exotické země nezapomene.

12.11.2018

Nezaměstnanost v okrese zůstává i nadále nízká

Podíl nezaměstnaných je na Opavsku a rovněž i na Novojičínsku nejnižší z celého Moravskoslezského kraje a také je nižší než republikový průměr.

10.11.2018

Ahoj, legendo! Opava se rozloučila s trolejbusy

Opava – Naposledy vyjely do ulic města v sobotu 10. listopadu legendární trolejbusy Škoda 14 Tr alias „Čtrnáctky“.

9.11.2018

Co s bývalým vojenským areálem? Rozhledna, muzeum i panenská příroda

/FOTOGALERIE/ Poslední vojáci opustili kasárna ve Služovicích na Opavsku v roce 1995. Co se bude s bývalým objektem protivzdušné obrany Hlučínska dít dále? Projekt na rekultivaci je už téměř hotov.

8.11.2018

Z Ugandy se vrátila se vzácnou nemocí

Devětačtyřicetiletá žena z Bruntálska byla na konci letošního léta v Ugandě navštívit svou dceru. Kromě zajímavých zážitků si však domů přivezla i nejtěžší formu malárie, s níž musela být hospitalizována ve Slezské nemocnici.

8.11.2018

Tomáš Panáček: Nekalí obchodníci čekají, že běžný člověk boj s nimi vzdá

Během své praxe se advokát a také ombudsman sdružení spotřebitelů Licit Tomáš Panáček, jenž pochází z Fulneku, setkal s různými praktikami nekalých firem, které se pokoušely připravit o peníze běžné občany. 

8.11.2018

Opavské zdravotnice byly oceněny za podporu kojení

Mezinárodní dětský fond OSN UNICEF poprvé v historii rozdával ocenění za dlouhodobou podporu kojení v Česku. Mezi patnácti vybranými byla i trojice pracovnic novorozeneckého oddělení Slezské nemocnice.

7.11.2018

Záchytky v Opavě a Karviné zatím fungují, novela ale ještě neplatí

Opavské a karvinské záchytce hrozil kvůli vyhlášce ministerstva zdravotnictví zánik. Resort nyní vyhlášku sice upravil, jenže tato změna ještě nenabyla účinnosti.

7.11.2018

Kabelkový veletrh: dražba VIP kravat a kabelek

/ONLINE DRAŽBA - aktualizováno 15:00/ Kabelkový veletrh proběhne v OC Breda&Weinstein v pátek 16. listopadu od 15 hodin. Prodávat se na něm opět budou kabelky, které už nyní lidé nosí na sběrná místa na Opavsku a Bruntálsku. 

7.11.2018

Hradec povede Patrik Orlík

Na pondělním ustavujícím zastupitelstvu v Hradci nad Moravicí se definitivně rozhodlo o tom, že starostou města bude v příštích čtyřech letech Patrik Orlík (SNK Občané občanům).

6.11.2018

Prochází změnou pohlaví. Finální zákrok jí ale zamítli

Tereze Španihelové z Opavy měl být v minulém týdnu posvěcen finální zákrok ohledně změny pohlaví. Odborná komise ovšem vyslovila zamítavé stanovisko.  

6.11.2018

Zákaz návštěv v nemocnici byl odvolán

Geriatricko-doléčovací oddělení Slezské nemocnice v Opavě je ode dneška opět přístupno návštěvám.

5.11.2018

Mise splněna! Novým opavským primátorem je Tomáš Navrátil

/FOTOGALERIE/ Ke svému prvnímu zasedání se v pondělí 5. listopadu odpoledne sešli nově zvolení opavští zastupitelé. Do Kulturního domu Na Rybníčku jich dorazilo osmatřicet, omluven byl pouze Libor Witassek (Změna pro Opavu). 

5.11.2018

Problémy s plynem má vyřešit finální oprava

Opravy v Krnovské ulici stále nejsou u konce a Opavanům dochází trpělivost. Místním v posledních dnech zkomplikovaly život potíže s plynem. Ty by se však v dohledné době měly vyřešit.

4.11.2018

Film o čtveřici kněží, natáčený na Opavsku, rozdělil Polsko

FOTOGALERIE/ Katolická církev a její nejtemnější stránky. Příběhy kněží, kterým není cizí pedofilie, alkoholismus, touha po ženách ani po penězích a moci. Takový je nový polský film Klér (Klerus), který na konci září vstoupil do tamních kin a krom nebývalého úspěchu vzbudil i značně kontroverzní reakce.

4.11.2018

Starostou Vítkova dál zůstává Pavel Smolka

Ustavující zastupitelstvo už mají za sebou také ve Vítkově. Následující čtyři roky povede město koalice SNK, KDU-ČSL a ANO 2011, celkem mají v jednadvacetičlenném zastupitelstvu třináct mandátů.

3.11.2018

Dušičky: v pohotovosti jsou policisté, strážníci i dopravní podnik

Více bude na hřbitovech také pracovníků technických služeb, kteří budou dohlížet na úklid.

2.11.2018

Nevítaný „kadeřník“ muže v opavské restauraci ostříhal bez jeho svolení

S velkou míru netaktnosti si před několika dny v areálu zahradní restaurace v ulici Nákladní v Opavě počínal třicetiletý místní muž.

AKTUALIZOVÁNO
2.11.2018

Dušičky: Jaké jsou trendy v regionu? V pátek na hřbitovy zamířila spousta lidí

FOTOGALERIE/ Na Městský hřbitov v Opavě v pátek vyrazily stovky lidí, kteří chtějí zavzpomínat na své blízké. V pohotovosti jsou stánkáři, jejichž zboží jde na dračku, a také policisté, kteří v okolí hřbitova dohlíží na dopravu.  

2.11.2018

Rotaviry útočí. Návštěvy na geriatrii jsou stále zakázány

Na začátku tohoto týdne byly z důvodů rotavirové infekce do odvolání zakázány návštěvy na Geriatricko-doléčovacím oddělení (GDO) ve Slezské nemocnici. Někteří by ale zákaz rozšířili. Je k tomu důvod?

1.11.2018

Opavsko se může pyšnit ekologickými školami

Opava, Melč - Soutěž Ekologická škola, pořádaná Moravskoslezským krajem, vybírala mezi jednapadesáti přihlášenými mateřskými, základními i středními školami ty nejlepší.

1.11.2018

Post obhájen. V čele Kravař bude i nadále stát bývalá Miss

Ustavující zastupitelstva proběhla v Kravařích i Hlučíně. Starostkou Kravař zůstává Monika Brzesková (KDU-ČSL), svůj post v Hlučíně obhájil také Pavel Paschek (Občané pro Hlučín).

31.10.2018

Oldřišovský supertalent má olympijské zlato

Argentinské Buenos Aires před nedávnem hostilo olympijské hry mládeže. Nejrychlejší v běhu na 400 metrů byla atletka Sokola Opava Barbora Malíková, která pochází z Oldřišova.

31.10.2018

Hodiny na kravařském zámku už se roztikaly

/FOTOGALERIE/ Vstupní průčelí zámku v Kravařích zdobí velké hodiny s ciferníkem. Patřily k zámku od nepaměti, avšak požár v roce 1937 je zničil. Nyní byly na své místo po letech znovu navráceny.

31.10.2018

Metry přibývají. Stěbořice budují novou rozhlednu

Na rozhledně, která vyroste poblíž Stěbořic, se už několik měsíců intenzivně pracuje. První návštěvníky by mohla přivítat na jaře příštího roku.

30.10.2018

Hlučínské sídliště ve tmě. Vypadávalo osvětlení

Sídliště OKD v Hlučíně se v minulých dnech ponořovalo do tmy. Příčinou byly výpadky veřejného osvětlení.

30.10.2018

Opava bude mít své trolejbusové pivo

Prvním pivem na světě, které je věnováno trolejbusu, se může pyšnit slezská metropole. Opavská čtrnáctka bude v prodeji u příležitosti symbolického rozloučení s vozy Škoda 14 Tr.

29.10.2018

Jedno z oddělení nemocnice vyhlásilo zákaz návštěv. Pacienti bojují s rotavirem

Na Geriatrickém a doléčovacím oddělení v pavilonu L3 Slezské nemocnice v Opavě platí od pondělí zákaz návštěv. Na vině je infekční průjmové onemocnění. Pacienti bojují s rotavirem.

29.10.2018

Na komunální volby si stěžovali i lidé z Opavska

Po dokončení poslední komunálních voleb běžela lhůta, do níž mohly být podány stížnosti k jejich výsledkům. Podněty dorazily také z Opavska.

28.10.2018

OBRAZEM: Opava oslavila velké výročí

Dneškem vyvrcholily oslavy sto let, které uplynuly od vzniku Československa. Počasí sice vůbec nepřálo, ale i přes místy silný déšť se na Horním náměstí v neděli dopoledne sešel početný dav lidí a připomenul si toto významné jubileum.

27.10.2018

Vznik ČSR byl na území Opavska vnímán různě

Zítra uplyne přesně 100 let ode dne, kdy vzniklo Československo. Jak byl vznik státu vnímám na Opavsku, na jehož území žilo české a německé obyvatelstvo?

27.10.2018

Hlučín: vandalové si políčili na švestky v aleji

Letos poprvé si mohli Hlučíňané do aleje, kterou město v roce 2011 vysadilo podél cyklostezky spojující Ostravskou ulici s Darkovičkami, vyrazit natrhat švestky a blumy.

26.10.2018

Po zatopeném dolu se projedete i na loďkách

Sondy do historie prostřednictvím projížďky na loďkách. I tuto možnost bude nabízet zatopený břidlicový důl u Čermné ve Slezsku, který má být zpřístupněn veřejnosti.

26.10.2018

Kravatu do internetové dražby věnoval i Karel Gott

Kabelkový veletrh, na kterém se společně podílejí Opavský a hlučínský deník a Obchodní centrum Breda&Weinstein, se kvapem blíží.

26.10.2018

Do ulic Opavy poprvé vyjede kloubový trolejbus

Článkový vůz bude zapojen do atraktivního programu, který proběhne v sobotu 10. listopadu v Opavě a okolí jako rozlučka s legendárními trolejbusy Škoda 14 Tr.

25.10.2018

Airbnb slaví deset let. Konkurence hotelů je populární i na Opavsku

Systém sdíleného ubytování přes americkou internetovou platformu Airbnb letos slaví deset let od založení. V Česku ho provozují tisíce pronajímatelů a desítky také na Opavsku.

25.10.2018

Na Hlučín dýchla anglická architektura

V prestižní soutěži Stavba roku Moravskoslezského kraje 2017 posbírala kravařská společnost DK1 několik cen. Tu hlavní pak za rodinný dům v Hlučíně.

24.10.2018

Bývalá ubytovna v Jánské se dočká rekonstrukce. Podívejte se, jak vypadá dnes

FOTOGALERIE/ Budova v Jánské ulici v Opavě, která je už dlouho trnem v oku nejen místním občanům, dostane zbrusu nový vzhled. Vzniknou v ní byty, hotovo by mohlo být v roce 2021.

24.10.2018

Opavské oddělení nukleární medicíny slaví narozeniny

Oddělení nukleární medicíny Slezské nemocnice v Opavě slaví koncem října své čtyřicátiny a na oslavu otevře zájemcům v pátek 26. října od 8 do 12 hodin všechny dveře pavilonu B.

24.10.2018

Trhy v Polsku se stále těší oblibě. Češi jezdí nakupovat na Dušičky

Svíčky, věnce, květiny. To je nejčastější výčet zboží, pro které jezdí do Polska před Dušičkami tisíce Čechů. Tradičním cílem nejen obyvatel Opavska jsou trhy v polském Zabelkówě.

23.10.2018

Na bezpečnost Hlučíňanů dohlédnou další radary

Od ledna loňského roku v Hlučíně funguje úsekové měření. Začátkem listopadu by měl být stejným systémem opatřen také další úsek ve městě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT