VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

dnes 17:00

Za přepadení před opavským supermarketem padly tresty

Dvojice podmínek a jeden nepodmíněný trest si v úterý dopoledne od Okresního soudu v Opavě odnesla trojice mužů, která letos na jaře zfingovala loupež před supermarketem Terno.

dnes 15:00

Soutěž chladnokrevníků se vydařila

Atraktivní soutěže se poblíž Klokočova na Vítkovsku jenom v neděli zúčastnilo okolo 1500 diváků.

dnes 12:00

„Slezankový“ úvěr má splatit rezerva na nový bazén

Téměř sto milionů korun zbývá doplatit v úvěru, který si Opava vzala před několika lety a z něhož tehdejší vedení města mimo jiné koupilo také část budovy Slezanky.

včera 18:16

Zájemce o Slezský FC? Witassek: Dostali jsme nabídku

Rýsuje se Slezskému FC Opava nový investor? Podle předsedy dozorčí rady Slezského FC Opava Libora Witasska přišla v pondělí oficiální nabídka od potencionálního investora.

včera 16:32

Canabinoidy mají další oběť. Tentokrát na Opavsku

Kauza nebezpečného syntetického konopí má další pokračování. Drogou se v Ostravě otrávily více než dvě desítky lidí, jeden muž dokonce zemřel. Policie dnes informovala o další oběti. 

včera 12:33

Jeden ze čtyř nejkrásnějších mužů republiky je z Opavy

Devatenáctý ročník soutěže Muž roku o nejkrásnějšího muže České republiky má své vítěze. Čtvrté místo vybojoval Cao Thanh Tung, Vietnamec, který se narodil v Bohumíně a vyrůstal v Opavě. Bude tak reprezentovat naši zemi na světové soutěži v Thajsku.  

včera 09:05

Politická grilovačka v KUPE, diskutovat přišli i občané

FOTOGALERIE/ Dvanáctka lídrů nebo dalších kandidátů jednotlivých volebních uskupení, jejichž členové by příští čtyři roky rádi usedali v opavských zastupitelských lavicích, se sešla v prostorách KUPE ve vodárenské věži.

včera 00:00

Zastupitelé projednají novou podobu Dukelských kasáren

Celkem jednačtyřicet bodů chtějí v pondělí 17. září stihnout projednat opavští zastupitelé.

16.9.2018

Vzácná návštěva. Do Slezské nemocnice přijela hraběnka

Slezskou nemocnici před nedávnem navštívila hraběnka Mathilda Nostitzová s vedoucí sdružení KIWANIS klub Ostrava Evou Pastuškovou.

15.9.2018

Už zase rostou. Houbaři chodí z lesa opět s plnými košíky

FOTOGALERIE/ Ta zpráva se šíří doslova jako blesk – rostou! Ještě před několika týdny jsme informovali o tom, jak letošní sucho houbám nepřeje. I v našem regionu se ovšem naplnily prognózy odborníků o tom, že déšť může situaci ze dne na den změnit.

15.9.2018

Hvozdnický expres eviduje zvýšený zájem cestujících

Na začátku dubna 2014 se provoz na trati mezi Opavou a Jakartovicemi zastavil. Ne však na dlouho, víkendovou dopravu ještě téhož roku zastoupil Hvozdnický expres, který brzy dokončí svou pátou sezonu.

14.9.2018

Budišov bude o víkendu hostit republikový šampionát v pasení ovcí

Závody v pasení ovcí se u nás konají už od roku 2000. Ač se to na první pohled nezdá, má jít o těžkou sportovní disciplínu. Tentokrát se koná Mistrovství ČR v pasení v Budišově nad Budišovkou.

14.9.2018

Poblíž hranic s Polskem se podařilo nafilmovat vlka

Polská média upozornila na video, které zveřejnil lesní úřad Ratibořska. Už dlouho se spekulovalo, že se do lesů v okolí Ratiboře vrací vlci. Nyní je konečně k dispozici důkaz: videozáznam. 

13.9.2018

Manévry v Opavě. Pátralo se po ztracené stařence

Nakonec i vrtulník a služební psi se museli před nedávnem zapojit do pátrání po pětaosmdesátileté seniorce, která se ztratila v Opavě.

12.9.2018

Životnost bazénu? Bez posudku jen těžko odhadovat

Technický stav bazénové vany je špatný. Jak dlouho tedy ještě bude opavský krytý bazén na Zámeckém okruhu fungovat? To prozatím nikdo neví.

12.9.2018

V opavském KUPE proběhne tradiční předvolební debata

Lídři politických stran a hnutí, kteří se budou ucházet o hlasy voličů v Opavě v blížících se komunálních volbách, se sejdou ve čtvrtek 13. září v KUPE ve Vodárenské věži na tradiční předvolební debatě.

12.9.2018

Antikvariáty jsou v některých městech ohroženým druhem

V některých městech našeho regionu je v současnosti antikvariátů podstatně méně než v minulých letech. Jen jediný kamenný je například v Opavě.

11.9.2018

Seno nad zlato: zemědělci nemají dost potravy pro svá zvířata

Zemědělce i drobné chovatele na Opavsku a Bruntálsku spojuje jeden velký problém. Kvůli suchu nemají dostatek sena pro svá zvířata.

10.9.2018

Mezi Krnovem a Opavou jelo 592 cyklistů

Letošní vyjížďka nazvaná Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu, která se uskutečnila na začátku září, byla rekordní. I přes nepříznivou předpověď se totiž počasí nakonec umoudřilo a čtvrtého ročníku oblíbené akce se zúčastnilo rekordních 592 cyklistů.

10.9.2018

Stavbu nového domova pro seniory odklepne ministryně

V Hálkově ulici v Opavě vyroste nový penzion pro seniory a na jeho základní kámen bude slavnostně poklepáno v úterý 11. září v 11 hodin. Jde o výstavbu dalšího z penzionů, spadajících pod příspěvkovou organizaci města Seniorcentrum Opava.

10.9.2018

Žně na Opavsku proběhly dříve. Výsledky se liší

Hlavní část sezony mají zemědělci na Opavsku za sebou. Někde letošní žně hodnotí jako solidní, jinde by zase brali s povděkem lepší výsledky.

10.9.2018

Opavský průchod ozdobily obrazy

Pokud v Opavě procházíte průchodem z Krnovské ulice do zadního traktu budov na náměstí Svaté Hedviky, tedy kolem Kadeřnického salonu Ilse, všimnete si, že ho zdobí několik obrazů.

9.9.2018

Muž ve Vávrovicích spadl z dvacetimetrové výšky

Během nedělního dopoledne museli záchranáři zasahovat v opavské městské části Vávrovice.

8.9.2018

Bývalá pošta v Opavě je stále na prodej

Pošta přestala v budově na Masarykově třídě fungovat v roce 2014. Letos o ni v aukci projevili zájem tři subjekty, avšak vítězný kupec nakonec od smlouvy ustoupil.

7.9.2018

OBRAZEM: Opavská míle proběhla s rekordní účastí

Populární běžecký závod, který se každoročně koná v ulicích Opavy, ve středu napsal v pořadí už svůj šestý ročník.

7.9.2018

Opava: burčáková sezona je stále v plném proudu

Částečně zkvašený mošt se sladkou chutí potěšil návštěvníky vinoték letos o něco dříve. První rané odrůdy vinné révy totiž dozrály neobvykle brzy. Se sklizní začali vinaři díky teplému počasí asi o dva týdny dřív než vloni.  

7.9.2018

Školní bufety opět ve hře? Pamlsková vyhláška se mírní

Zhruba před dvěma lety vstoupila v platnost takzvaná pamlsková vyhláška. Také některé základní školy z Opavska na ni musely reagovat zavřením školních bufetů.

5.9.2018

Velké Heraltice: Drama na balkoně vyústilo v pokus o vraždu

Během pondělního večera na balkoně bytu jednoho z panelových domů ve Velkých Heralticích na Opavsku šlo o život. Při roztržce mezi mužem a ženou došlo i na rány nožem.

4.9.2018

Sen o vrcholu se rozplynul, hasič z Opavy na Nanga Parbat nevystoupá

Tomáš Petreček se v Pákistánu pokoušel o zdolání deváté nejvyšší hory světa. Nakonec neúspěšně.

4.9.2018

Opavská míle bude mít rekordní účast

Popularita běžeckého závodu Opavská míle rok od roku stoupá. V pořadí už šestým ročníkem pokračuje ve středu. Začíná se tradičně v 18 hodin v Olomoucké ulici.

4.9.2018

Po vlastní zahrádce touží v Opavě stále více lidí, má vzniknout nová kolonie

Až tři sta nových zahrádek chce město vybudovat v lokalitě na svaté Anně. Radnice nyní prostřednictvím dotazníků zjišťuje zájem občanů o pozemky.

3.9.2018

Vítkovští chtějí vybudovat unikátní geopark

Místo, kde se lidé projdou, odpočinou si, dozvědí se zajímavé informace o svém okolí. Tak by měl vypadat geopark, který ještě letos začnou stavět ve Vítkově.

3.9.2018

Opavou začala kolovat petice za cirkusy bez zvířat

Řekl si dost a přidal ruku k dílu. Daniel Václavík, původem ze Štěpánkovic, nechce, aby v cirkusech vystupovala zvířata, a po Opavě šíří petici, která to může změnit.

1.9.2018

Oblohu prozařují ohňostroje

Včerejškem oficiálně odstartoval Festival ohňostrojů Hlučín, který bude probíhat i dnes a zítra. Opět se očekává celková návštěva v řádech desetitisíců lidí.

31.8.2018

Veletrh volnočasových aktivit zapsal třetí ročník

/FOTOGALERIE/ Opavský a hlučínský deník ve spolupráci s Obchodním centrem Breda&Weinstein také v letošním roce uspořádal Veletrh volnočasových aktivit. Zapojené spolky, kluby, organizace a společnosti se představily v rámci několika stánků. 

31.8.2018

Cyklisté se v sobotu vydají do Opavy na fidorku a do Krnova na kofolu

Cyklostezku číslo 55 z Opavy do Krnova a z Krnova do Opavy si oblíbily všechny věkové kategorie, protože je nenáročná, spojuje zajímavé cíle a často vede mezi stromy ve stínu. Právě zde se koná oblíbená akce „Do Opavy na fidorku, do Krnova na kofolu“.

31.8.2018

Nebe nad Hlučínem rozzáří ohňostroje

Fenomenální show a deseti tisíce diváků rozprostřených v okolí Hlučínského jezera. Taková je realita Hlučína během festivalů ohňostrojů.

30.8.2018

Zfetovaný naháč zmateně postával u hlavní cesty

Přehnal to s pervitinem a zcela dezorientován zůstal bez oblečení zády k hlavní cestě spojující Opavu s Fulnekem. 

29.8.2018

Ochránce zvířat v kraji zatěžují falešné poplachy

Zhruba osm zbytečných a dva reálné výjezdy za měsíc absolvují členové Moravskoslezského spolku pro ochranu zvířat. Nejčastějším problémem je špatný úsudek a zveličování.

28.8.2018

Opavany ohrožuje stará Breda, padá tam omítka

Opava – Krok správným směrem, nebo jen předvolební trik? To je asi první věc, která člověka napadne, když se dozví, že chce město investovat peníze do úpravy starého obchodního domu Breda. A to i přesto, že není jeho majitelem.

27.8.2018

Tradice pokračuje. Kravařský odpust opět návštěvníci vzali útokem

Akce, která každoročně po celé republice proslavuje nejen Kravaře, ale také Prajzkou potažmo Opavsko. To je Kravařský odpust, jenž dnes dopisuje letošní ročník.

27.8.2018

Pekařská ulice: řidiči stále jezdí jako zvířata

To, že si Pekařskou ulici v Opavě mnozí řidiči pletou se závodní dráhou, není žádná novinka. Radnice zde proto před časem nechala snížit rychlost.

26.8.2018

Breda City Trail potřetí. Opavou opět proběhly stovky běžců

Breda City Trail se Opavou „prohnal“ už potřetí v historii. Na start závodu se postavili nejen místní, ale i lidé ze vzdálenějších končin.

25.8.2018

Sucho trápí i hasiče. Velký požár by mohl být problém

Opavsko - Sucha sužují Česko už týdny. Problémy tím působí i dobrovolným hasičům. Ti se musí vypořádat se zvýšeným množstvím požárů, ničením hmyzu a suchem.

24.8.2018

Neznámý šprýmař nalil do fontány pěnidlo

Kolemjdoucím na náměstí Osvoboditelů v centru Opavy se dnes a včera naskytl nevšední pohled. Fontána, která je hlavním bodem tohoto prostranství totiž překypovala pěnou. Všechno nasvědčovalo tomu, že do vody nějaký „vtipálek“ přilil pěnící prostředek. 

24.8.2018

Kravařský odpust odstartoval

Pro obyvatele Prajzské je to událost roku. V podstatě takové druhé Vánoce. Chystají slavnostní oběd, pečou kynuté koláče. Ale hlavně, všichni se královsky baví. Řeč není o ničem jiném, než o tradičním Kravařském odpustu. 

23.8.2018

Kastelánka zámku v Raduni Eva Kolářová: Raduňský zámek byl mým druhým domovem

Kastelánka Eva Kolářová vyměnila před čtyřiceti lety zámek v Hradci nad Moravicí za menší, ale velmi hezký objekt v Raduni. který byl původně hraběcím a pak knížecím sídlem s přilehlou oranžérií, zahradami a parkem. Letos ho opustí a bude se věnovat všemu, co v pracovním trysku nestíhala.

23.8.2018

OBRAZEM: Na Opavu dýchlo Východní Německo

Opava – Před dvěma dny se vzpomínalo výročí padesáti let, které uplynuly od invaze 21. srpna 1968. V té souvislosti se mimo jiné připomínaly nápisy vyvěšené ve městech celého Československa, jež okupanty vybízely k opuštění republiky.

22.8.2018

V regionu baží lišky po krvi člověka

Osmnáctiletého mladíka před nedávnem pokousala liška nedaleko rozhledny v Jakubčovicích u Hradce nad Moravicí. V krátké době to je už druhý podobný případ.

22.8.2018

Při záměně paliva na benzínce Globusu byly poškozeny desítky aut

Selhání lidského faktoru stojí za nedávnými obtížemi, k nimž došlo na čerpací stanici v Těšínské ulici v Opavě, která spadá pod hypermarket Globus.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT