Pořadatelé si tak do statistik zapsali účast 370 jezdců. Místo slunce celé dopoledne zkrápěly město dešťové kapky a to zřejmě tentokrát „lví“ bruslařky a bruslaře odradilo.

Partnerem víkendové jízdy totiž byla pojišťovna, v jejímž znaku je právě lev. A tak bruslaři přišli v maskách nebo symbolech krále zvířat. Nebylo jich sice více než deset, ale takový počet u tak vzácného zvířete, navíc pohybujícího se na osmi kolečkách po Opavě, ani nepřekvapí. Přesto společně s „velkým“ lvem, maskotem pojišťovny, vytvořili na Horním náměstí slušnou smečku.

Startu vyjížďky v 21 hodin předcházela ještě exhibice ostravské trojice Radek – Kamila – Radek na skákacích botách. Přihlížející hlasitým potleskem odměňovali jednotlivé artistické prvky skákačů i jejich atraktivní choreografii, při které se několikametrovými skoky přenášeli vzduchem před jejich očima.

V závěru noční vyjížďky nechybělo tradiční odměnění nejlepších masek lvů, a také nejmladšího, pětiletého, a nejstaršího, šestapadesáti­letého, účastníka. Dárek od partnera akce dostal také nejvzdálenější účastník, který do Opavy přijel bruslit až z Prahy.

„Dnes byla účast trochu menší, což je určitě následek deště, který dopoledne zasáhl Opavu. Věřím, že za týden se opět vrátíme na vyšší průměr. Už proto, že se uskuteční odložené předání výtěžku veřejné sbírky Opavsko svým dětem, určené dětskému oddělení Slezské nemocnice, a také, jak jsme slíbili, předáme notebook zdravotně postiženému chlapci Antonínu Bolíkovi,“ řekl v sobotu po dojetí noční vyjížďky hlavní organizátor akce Jaroslav Kania.