VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

22.6.2018

Fotbalová sobota: SFC i Baník hrají na Opavsku. Hrozí střety fanoušků?

Baník v sobotu od 11 hodin hraje přípravný duel s Ružomberkem v Bolaticích. SFC pak od 15 hodin ve zhruba 15 kilometrů vzdáleném Oldřišově změří síly s Vítkovicemi.

22.6.2018

Opava: případ psa vyhozeného z okna budí velké vášně

Opilá Opavanka vyhodila před nedávnem z okna šestého patra paneláku svého špice, prý ze vzteku. Nyní je podezřelá z týrání zvířat. Jaký trest vyfasuje? Zákony jsou podle některých příliš mírné.

21.6.2018

Karlštejn ve Slezské nemocnici potřebuje opravu

Karlštejn v Opavě? Věřte nebo ne, toto spojení opravdu platí. Zmenšenina vyhlášeného českého hradu stojí v areálu Slezské nemocnice.

21.6.2018

Pyrotechnici v Hlučíně čelili letecké pumě sovětské výroby

Svou práci pyrotechnici frýdecko-místecké expozitury v pondělí odpoledne zvládli na jedničku. Museli si přitom poradit se sovětskou bombou FAB 50, která celkově vážila okolo padesáti kilogramů.

20.6.2018

Oprava gabionové zdi má začít v srpnu

Špatně zvolené projekční řešení stojí podle soudního znalce za sesunutím části takzvané gabionové stěny na hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou.

19.6.2018

Revitalizace bytovky na „Horňáku“ opět na scéně

O možné revitalizaci se mělo na pondělním opavském zastupitelstvu jednat v samostatném bodě. Ten se však na programu nenacházel. I přesto ale nespokojení občané se svými podněty vystoupili.

19.6.2018

Chtěli třešně, místo toho se však ošklivě zranili

Třešně v těchto dnech zrají a stávají se lákadlem pro mlsné jazyky. Sběr tohoto ovoce ovšem může být nebezpečný. V Moravskoslezském kraji si za poslední dobu vyžádal několik zraněných.

18.6.2018

Evakuace v Hlučíně. V blízkosti zámku se našla nevybuchlá letecká puma

Hodně rušno bylo v pondělí odpoledne v blízkosti hlučínského zámku, kde probíhá rekonstrukce prostoru před Domem dětí a mládeže Hlučín.

18.6.2018

O kdysi vyhlášené učiliště v Podhradí u Vítkova není zájem

Vedení vítkovské radnice v současné době řeší využití bývalého učiliště v Podhradí. Obrovský areál kdysi vyhlášené školy je nyní opuštěný. Využívají se pouze dílny.

18.6.2018

Opavsko se potýká s dalšími uzavírkami

I v dalších týdnech se řidiči na Opavsku budou muset opět obrnit trpělivostí. V Opavě bude Žižkova ulice do 30. září pro rekonstrukci zcela uzavřena a objízdná trasa vede ulicemi Krnovská, U Náhonu a Jaselská.

17.6.2018

Martin Šonka okouzlil Prajzskou

/FOTOGALERIE/ Hlavní hvězdou sobotního leteckého dne v Zábřehu u Dolního Benešova na Opavsku byl bezesporu akrobatický pilot Martin Šonka, jenž létá také v prestižním seriálu Red Bull Air Race.

16.6.2018

Uzavírky v Krnovské ulici

Aktuální změny dopravního provozu v Krnovské ulici začínají dnes v 6 hodin uzavírkou Olomoucké ulice v křižovatce s náměstím Republiky, což potrvá až do 26. června. 

15.6.2018

Letecký den ozdobí akrobat Martin Šonka

Oslavy, které už zítra proběhnou na letišti v Zábřehu u Dolního Benešova, budou největší za poslední roky. Účast přislíbili špičkoví letečtí akrobaté v čele s Martinem Šonkou.

15.6.2018

V Hlučíně budou mít další radar

Úsekové měření momentálně v Hlučíně dohlíží na řidiče v ulici Ostravské. Zařízení tam funguje od začátku loňského roku.

15.6.2018

Zubní pohotovost v Opavě bude uzavřena

Slezská nemocnice musí z naléhavých provozních důvodů uzavřít v sobotu 16. června svou zubní pohotovost.

14.6.2018

Nový penzion v Opavě postaví společnost Metrostav

Čtyři subjekty měly ve druhém kole výběrového řízení zájem podílet se na realizaci Penzionu Hálkova. Město nakonec vybralo firmu Metrostav, jejímž oblastním krajským ředitelem je opoziční zastupitel Marek Veselý (ODS).

14.6.2018

Alena Klapetková: Momentálně si plníme největší sen

Alena Klapetková a Nikol Vítečková pocházejí z Opavy. Dvojice se věnuje takzvanému pole dance, tanci na tyči, při němž se předvádějí místy neuvěřitelné akrobatické či gymnastické prvky. V kategorii pole sport doubles se před nedávnem Opavanky staly mistryněmi republiky.

13.6.2018

Sestrám ve Slezské nemocnici roste naděje na další příplatky

Holá skutečnost je, že polovině českých nemocnic chybí zdravotní sestry. Příčinou může být těžká práce i finanční nedocenění, pro které sestry míří na lukrativnější posty mimo zdravotnictví i do skvěle placeného zahraničí.

13.6.2018

Je do kauzy Tempo zapletena i policie?

Od zatčení předsedy představenstva obchodního družstva Tempo J. S. uplynuly zhruba tři měsíce. Případ má ovšem svůj další vývoj.

12.6.2018

Ředitel školy odmítal změny, byl propuštěn

Kauza týkající se situace na Církevní konzervatoři se rozhořívá. Vznikla poté, kdy ředitel nechtěl zavést změny a byl odvolán.

12.6.2018

Dny dárců krve v nemocnici

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice oslaví 14. a 15. června celosvětový den dárců krve.

12.6.2018

Na „koupák“ lákají kromě Opavy i Vítkov, Hradec a Bolatice

Je třicet stupňů ve stínu, na stromě se nepohne ani list a vy pijete už desátou sklenici vody. A to je teprve dopoledne. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří mají bazén doma na zahradě, nezbývá než nabalit do tašky pár věcí a vyrazit na „koupák“.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2018

Při Ceca Cupu se bude pomáhat malé Kačence

/DRAŽBA BYLA UKONČENA/ Už počtvrté v řadě se během nadcházející soboty 23. června uskuteční turnaj útočníka italského Bari Libora Kozáka s názvem Ceca Cup.

11.6.2018

OBRAZEM: Štafetový maraton na kolečkách pro Hrabyni

Centrum sociálních služeb Hrabyně má za sebou další ročník Štafetového maratonu na kolečkách.

11.6.2018

OBRAZEM: Extrémní závod prověřil soutěžící po všech stránkách

Okolí Hradce nad Moravicí opět posloužilo k uspořádání dalšího ročníku extrémního závodu Heroes Race.

11.6.2018

Opava má za sebou premiérový ročník pivní stezky

/FOTOGALERIE/ Milovníci piva si před nedávnem v Opavě přišli na své. Premiérově totiž proběhla Opavská dvanáctka. Jednalo se o pivní stezku, při níž účastníci obcházeli dvanáct podniků a hodnotili různé druhy piva.

11.6.2018

Do školky už od dvou let? Téma v regionu stále vyvolává emoce

Jedni to podporují, druhým to přijde doslova postavené na hlavu. Ať už tak či onak, přijímání dvouletých dětí do školek rozvířilo v poslední době poměrně velké emoce. A to jak přímo mezi učitelkami v mateřských školách, tak mezi rodiči. 

10.6.2018

Stavba suchovodu v Píšti finišuje

Během několika dní má začít v Píšti na Opavsku fungovat takzvaný suchovod. Obec jej buduje kvůli akutnímu nedostatku pitné vody, provizorně se tak zatím napojí na sousední Vřesinu.

10.6.2018

Nezaměstnanost na Opavsku se opět pohybuje v rekordních číslech

Trh práce v regionu si mne ruce. Tak dobře nebylo v zaměstnanosti už přes dvacet let a prognóza zůstává příznivá.  

9.6.2018

Dopravní změny v Krnovské ulici

V souvislosti s uzavřenou Krnovskou ulicí dochází k určitým změnám v organizaci dopravy.

9.6.2018

Věž ukrývá noviny, fotografie i mince

Kaple v Bobrovníkách se dočkala nové střechy a zbrusu nová je i její věž. Právě do ní byla umístěna časová schránka s poselstvím pro příští generace.

8.6.2018

Město Opava spustilo druhé kolo výběrového řízení na nový bazén

Původně se měl nový krytý bazén, který má vzniknout u Víceúčlové haly v Městských sadech, stavět za 350 milionů korun bez DPH. Tento záměr posvětili loni v prosinci opavští zastupitelé.

7.6.2018

Bude na Vánoce dost kaprů? Rybníkáři vyhlížejí déšť

Letošní sucho pociťují negativně i rybníkáři z regionu. Do dvou rybníků na Opavsku už musela být čerpána voda z řeky.

6.6.2018

V Opavě se protestovalo proti Andreji Babišovi

/FOTOGALERIE/ Spolek Milion chvilek, který bojuje za demokracii a proti tomu, aby se Andrej Babiš (ANO) stal premiérem, v úterý večer zorganizoval demonstrace po celé republice. Poprvé se přidali také lidé v Opavě.

6.6.2018

Hasiči zasahovali při úniku amoniaku... Naštěstí jen cvičně

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hasiči z Opavska a Ostravy dnes zasahovali při úniku amoniaku v areálu opavské firmy Bidfood. Mimo jiné zachraňovali ze střechy objektu i zraněného zaměstnance, který pak musel projít pečlivou dekontaminací a ošetřením. Naštěstí se jednalo pouze o taktické cvičení.

6.6.2018

Školní statek se modernizuje

Vzniknou nové stáje i garden centrum. Kompletní modernizace vyjde na 200 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2018

Komárov je uzavřen. Řidiči běsní vzteky

/FOTOGALERIE/ Objížďky, jimiž se můžete vyhnout uzavřené části Komárova, kde se začala rekonstruovat část vozovky, přivádí řidiče pendlující především mezi Opavou a Ostravou k šílenství.

5.6.2018

Pivní nadšenci si přijdou na své. Koná se totiž Opavská dvanáctka

POZVÁNKA, SEZNAM ZAPOJENÝCH PODNIKŮ/ Ve vybraných podnicích se v pátek 8. června uskuteční nevšední akce s názvem Opavská dvanáctka. Návštěvníci budou hodnotit pivo.

5.6.2018

Po cyklistech házeli hořčici. Traktorista zničil část domu

Závěr května se na Opavsku nesl v duchu kuriózních dopravních případů, které musela řešit policie. V hlavních rolích byli dvojice pološílených mladíků a traktorista, který vypadl ze svého stroje.

4.6.2018

Kombajn bude brázdit vody Hlučínského jezera i letos

Unikátní vodní kombajn se poprvé vypravil kosit vodní rostliny na štěrkovnu loni. Po zimní údržbě je nyní připraven znovu vyplout.

4.6.2018

Voda zatopila část Větřkovic, plavaly zahrady i silnice

Víkendové průtrže mračen se asi nejvíce podepsaly ve Větřkovicích. Škody zde ale nenapáchala jen voda. Hned dvakrát zaplavilo bláto z polí z tamní sportovní areál v centru obce.

3.6.2018

Větřkovice: voda zaplavila silnice, zahrady i sportovní areál

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V souvislosti s bouřkami a deštěm museli hasiči v neděli 3. června na celém území kraje vyjíždět už k více než stovkám případů. Asi nejhůře dopadly Větřkovice, kde bláto hned dvakrát zaplavilo tamní sportovní areál v centru obce.

3.6.2018

OBRAZEM: Děti v Opavě oslavily svůj den

O tradiční oslavy dne dětí nepřišly v sobotu 2. června ani děti ve slezské metropoli. Program byl soustředěn mimo jiné také do Městských sadů, kde si malí zájemci mohli vyzkoušet třeba různé sporty, kreativní soutěže nebo navštívit atrakce.

3.6.2018

OBRAZEM: Během pomohli handicapovaným

Areál Městských sadů ovládl v sobotu 2. června běh. Proběhl zde totiž další ročník akce s názvem Joy Run, kdy se během pomáhá handicapovaným lidem.

3.6.2018

Marek Hnilka: Chtěli jsme co nejrealističtěji zobrazit válečnou dobu

Od uplynulého víkendu se v Chuchelné mohou chlubit unikátním vojenským muzeem, které během dvou let vybudovala parta nadšenců. Jedním z nich byl také Marek Hnilka, zástupce ředitele nově vzniklého muzea.

2.6.2018

Část hlavního průtahu Komárovem se uzavře

Řidiči projíždějící Komárovem se od tohoto týdne budou muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Část komunikace čekají opravy.

2.6.2018

Městské sady oživí běžecký závod Joy Run

Už počtvrté se v Opavě poběží Joy Run. Asistovaný běžecký závod s handicapovanými dětmi a mladými lidmi. Koná se již dnes od 10 hodin v Městských sadech v Opavě a poběží se celkem čtyři závody.

2.6.2018

Opava: jak funguje nová směrnice GDPR v praxi?

S nařízením Evropské unie na ochranu osobních údajů se potýkají mimo jiné třeba ve Slezské nemocnici, řeší jej ale firmy i samotné město Opava. Charita nabízí společnostem možnost skartování dokumentů.

1.6.2018

Vyvrácení značek. Pro některé vandaly velmi populární zábava

Cílené vandalství, nešikovnost při parkování nebo dopravní nehody. To jsou nejčastější důvody v případě poničeného dopravního značení na Opavsku.

31.5.2018

Nástup nové generace. Chataří už i mladí lidé

Chataření či chalupaření už není doménou pouze starší generace či lidí důchodového věku. Také v našem regionu se o chatu nebo chalupu stará řada mladých lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT