VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

2.6.2018

Opava: jak funguje nová směrnice GDPR v praxi?

S nařízením Evropské unie na ochranu osobních údajů se potýkají mimo jiné třeba ve Slezské nemocnici, řeší jej ale firmy i samotné město Opava. Charita nabízí společnostem možnost skartování dokumentů.

1.6.2018

Vyvrácení značek. Pro některé vandaly velmi populární zábava

Cílené vandalství, nešikovnost při parkování nebo dopravní nehody. To jsou nejčastější důvody v případě poničeného dopravního značení na Opavsku.

31.5.2018

Nástup nové generace. Chataří už i mladí lidé

Chataření či chalupaření už není doménou pouze starší generace či lidí důchodového věku. Také v našem regionu se o chatu nebo chalupu stará řada mladých lidí.

31.5.2018

Klíšťata v našem regionu zaútočila

Letošní klid na infekčním oddělení Slezské nemocnice se během minulého týdne vytratil. Současné počasí totiž hraje klíšťatům do karet a dá se proto čekat, že další postižení budou přibývat.

31.5.2018

Z vesnic na Opavsku mizí obchody, pomůže s jejich zachováním kraj?

Doby, kdy i v menších vesnicích byl alespoň nějaký ten krámek, jsou dávno pryč. Dnes na venkově mizí jeden obchůdek za druhým a lidé často musejí kvůli nákupu dojíždět.

30.5.2018

Opavané, co vás ve městě trápí? Přijďte na fórum zdravého města

Prostory Kulturního domu Na Rybníčku v Opavě se stanou dějištěm dalšího Fóra zdravého města. Občané, které v jejich okolí něco trápí nebo jim ve městě něco chybí, mohou na Rybníček dorazit v pondělí 4. června, další rozvoj slezské metropole se bude projednávat od 16 hodin.

29.5.2018

Drama na Vítkovsku: liška kousla ženu do nohy

Šla jen tak na procházku. Zřejmě ani ve snu by ji nenapadlo, jakou dohru bude její rozhodnutí mít. Ve chvíli, kdy si na chvilku lehla do trávy, ji do nohy kousla liška. Celý příběh se odehrál uplynulou sobotu mezi Vítkovem a Klokočovem.

29.5.2018

Strážníky zaměstnala užovka i zápřednice

/FOTOGALERIE/ Hned dvakrát během jednoho týdne vyráželi opavští městští policisté k odchytu živočichů.

29.5.2018

Na technoparty na Hadinku dorazily čtyři tisícovky lidí

Čtyři dny probíhala v rekreačním středisku na Hadince v Klokočově u Vítkova technoparty. Na tradiční akci, která trvala od čtvrtka 24. května do neděle 27. května si našlo cestu asi čtyři tisíce lidí. V pohotovosti byli především policisté.

29.5.2018

Institut má úspěšné fotografy

Studenti Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity získali řadu významných ocenění v největší soutěži polské novinářské fotografie Grand PressPhoto 2018.

29.5.2018

Jahody dozrávají. Ideální příležitost pro jejich samosběr právě nadešla

Patříte k vyznavačům čerstvě natrhaných jahod? Pokud ano, měli byste si pospíšit. V těchto dnech dozrávají a některé samosběry v republice už pomalu končí. Na území Opavy je toto ovoce stále možno natrhat například v Zahradním centru Komárov.

28.5.2018

Prezident rozvířil emoce kolem zámku

Zámecký areál v Deštné se v posledních dnech skloňuje doslova ve všech pádech. Emoce kolem zchátralého zámku rozvířil prezident Miloš Zeman, který při nedávné návštěvě Jakartovic navrhnul před stovkami přítomných lidí vyvlastnění majitele objektu, a to dokonce bez náhrady.

28.5.2018

OBRAZEM: V Hněvošicích se běhalo... Navíc i barevně

Stovky lidí zavítaly v sobotu do Hněvošic, kde se konal běžecký den.

28.5.2018

Bankomaty v obcích na Opavsku: chybí, nebo je to zbytečný luxus?

Nejbližší bankomat mají několik kilometrů. Řeč je o obyvatelích vesnic na Opavsku. Některým možnost výběru chybí, druzí to nepovažují za důležité.

27.5.2018

Ed Sheeran v Ludgeřovicích? Šlo o recesi

Anglický hudebník Ed Sheeran platí za globální hvězdu. Facebookem se ovšem nesla událost, že by koncert tohoto zpěváka mohl proběhnout na Ludgeřovické pískovně.

26.5.2018

Sucho vodáky netrápí, májová Moravice se jede

Někde musejí splutí řek kvůli suchu rušit, Moravice se k nim neřadí. Lodě se na ni znovu vydají už dnes a zítra.

25.5.2018

Fanděte na opavské Hlásce

Holdujete sportu? Pokud ano, zapojte se do fotografické soutěže Opavského a hlučínského deníku, kterou pořádá ve spolupráci s městem Opava.

25.5.2018

Fotbalisté dorazí na radnici. Pozdravit je chtějí i fanoušci

Fotbalová euforie v Opavě by mohla vygradovat dnešním večerem. Tým Slezského FC, který vybojoval postup do ligy, pozval k návštěvě na Hlásce primátor. Na Horní náměstí mají dorazit také fanoušci.

24.5.2018

Bolatický fotograf Ondřej Kutaš: Natáčení Lajny pro mě bylo velmi obohacující

Ondřej Kutaš je jedním z členů bolatické tvůrčí skupiny Defabrik. Věnuje se především fotografování, ale také natáčení videí. Společně s kolegou Tomášem Herudkem má na kontě například klipy s ostravskou hiphopovou skupinou Safari.

23.5.2018

Na Opavsku má o své matriky přijít šest obcí

Šesti obcí na Opavsku se má dotýkat úprava sítě matrik, s kterou přichází ministerstvo vnitra. Resort tak chce ušetřit, starostům se záměr příliš nezamlouvá.

23.5.2018

Ťukance na parkovištích se nevyhýbají ani Opavsku

Špatně odhadnutá vzdálenost během parkování, nepozornost při couvání anebo nesprávný výklad pravidel silničního provozu. Tyto důvody nejčastěji stojí za drobnými, byť mnohdy těžko prokazatelnými nehodami.

23.5.2018

Slezská nemocnice má edukační centrum

Slezská nemocnice v Opavě otevřela v pondělí vlastní edukační centrum, které je spolu s Muzeem ošetřovatelství republikovým unikátem.

22.5.2018

Fügnerova ulice se stále opravuje

/FOTOGALERIE/ Pokud to jde, řidiči se v současnosti ve Fügnerově ulici v opavské části Kateřinky vyhýbají hodně velkým obloukem. Její průjezd je totiž poměrně komplikovaný.

21.5.2018

Pátrání odvoláno. Pohřešovaný muž byl nalezen v Ostravě

Deník před několika dny informoval o záhadném zmizení mladíka ze Suchých Lazců.

21.5.2018

Prezident řešil zámek, jeho majitelé se brání

Velké emoce rozvířil v úterý prezident Miloš Zeman, který kritizoval zchátralý zámek v Deštné a navrhl vyvlastnění majitele.

AKTUALIZOVÁNO
20.5.2018

Běh pro Přemečka se setkal s nebývalým zájmem veřejnosti

/FOTOGALERIE/ Obrovský ohlas na sociálních sítích vzbudil Běh v barvách pro Přemečka, který se v sobotu uskutečnil v Uhlířově.

19.5.2018

Čas tabel nadešel. Opavské výlohy v centru se už zaplnily. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Květen je měsícem, kdy se nejen opavské výlohy plní tably studium uzavírajících středoškoláků. Naše redakce včera vyrazila do centra Opavy, aby se podívala, jak dopadly letošní výtvory.

19.5.2018

V Uhlířově poběží stovky lidí, aby pomohly nemocnému chlapečkovi

Mluví o tom v posledních dnech snad skoro všichni. Řeč je o Běhu v barvách pro Přemečka a Dnu pro Přemečka, který se uskuteční již dnes v Uhlířově.

19.5.2018

Slaví se svatodušní svátky, lidé budou smažit vejce

Hromady vajec, špek, cibule, máslo. K tomu kotlík, příjemné venkovní prostředí a lidé s dobrou náladou. Tak takhle nějak lze ve zkratce popsat tradiční smažení vajec.

AKTUALIZOVÁNO
19.5.2018

Tanky, letectvo, pěchota... Darkovičky v sobotu navštívily tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Po dvouleté odmlce se opevnění v Darkovičkách u Hlučína stalo dějištěm velké vzpomínkové akce. Kromě bojových ukázek byla k vidění i spousta vojenské techniky.

18.5.2018

Občanům Benešova došla trpělivost, zablokovali silnici

/FOTOGALERIE/ Dvakrát po dobu deseti minut přecházeli nepřetržitě po přechodu obyvatelé nejen Dolního Benešova a zablokovali tak dopravu na frekventované silnici I/56. Důvod? Požadují odklon dopravy.

18.5.2018

Koupí starou Bredu někdo ze zahraničí?

/DENÍK SLEDUJE/ První kolo výběrového řízení na prodej staré Bredy skončilo. Kdyby došlo k vypsání kola druhého, je třeba počítat i se zahraničními zájemci, třeba z Polska nebo Německa.

17.5.2018

Letní tábory jsou v kurzu, některé kapacity jsou už plné

Obliba letních táborů na Opavsku neupadá. Jak příměstské, tak i ty pobytové mají poslední volná místa, některé jsou už vyprodány.

17.5.2018

Olbrichovu cenu získala vodárenská věž, oceněn byl i dům na Dolním náměstí

Spolek Za Opavu udělil v Galerii Cella Cenu J. M. Olbricha za rekonstrukce z let 2016 a 2017 na Opavsku. Získala ji rekonstrukce, revitalizace a dostavba opavské vodárenské věže.

16.5.2018

Lidé jsou dotčeni výrokem hejtmana

Všechno může zkazit jediné slovo. To je zřejmě i případ hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, který při úterní návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Jakartovicích nepříliš šťastně označil tuto oblast za Jeseníky.

16.5.2018

Kouč Petržela měl vyhrožovat šéfovi Opavy Hájkovi!

„Dej si pojistit rodinu,“ měl napsat dnes už bývalý trenér fotbalového Baníku Ostrava v textové zprávě.

16.5.2018

Firmy silnice v regionu nešidily

Členové vedení Moravskoslezského kraje (MSK) s odborníky ze Správy silnic MSK provedli v těchto dnech kontroly stavu krajských silnic s končící záruční lhůtou po rekonstrukci. Uskutečnili je na Ostravsku, Opavsku, Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

16.5.2018

Muž měl spadnout z lešení, byl v ohrožení života

Krajští záchranáři vyjížděli v úterý 15. května do Malých Hoštic do ulice Zahradní. Krátce před osmou hodinou ranní totiž přijali operátoři tísňové linky zprávu o tom, že u jednoho z tamních rodinných domů mělo dojít k pádu z výšky.

15.5.2018

Jakartovice na nohou. Přijel prezident

FOTOGALERIE/ - Miloš Zeman je momentálně na návštěvě v Moravskoslezském kraji. V úterý dorazil také do Jakartovic, kde měl při lednových prezidentských volbách mohutnou voličskou podporu.

15.5.2018

Vodu do bazénů si nejčastěji objednávají lidé na Opavsku

Cisterny Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) Ostrava, určené k napouštění bazénů, loni nejvíce mířily do opavského okresu.

14.5.2018

Města na Opavsku se zbavují potkanů v domech i kanalizacích

Jen v Opavě vyjde deratizace na více než 233 tisíc za rok. V Hlučíně je to pak mezi 70 a 80 tisíci ročně.

14.5.2018

Krytý bazén slaví narozeniny

Městské lázně v Zámeckém okruhu si přesně 18. května připomenou 50 let od svého slavnostního otevření v roce 1968. Oslavy kulatého výročí proběhnou od pátku 18. do neděle 20. května.

14.5.2018

Areál opevnění v Hlučíně - Darkovičkách zve k návštěvě

/POZVÁNKA/ V Darkovičkách se během pátku a soboty 18. a 19. května uskuteční vzpomínková akce k 73. výročí osvobození, 80. výročí květnové mobilizace a 100. výročí vzniku Československé republiky. 

12.5.2018

Klíšťata: Slezská nemocnice už hlásí první pacienty

Teplé klima současných dní je pro klíšťata přímo ideální a podle aktuální předpovědi je hlášená aktivita klíšťat na desátém, tedy nejvyšším stupni. Lidé na zahradách, loukách nebo v lese by s tím měli začít počítat.

11.5.2018

Bývalý primátor Opavy Zdeněk Jirásek: Historie Slezska je plná zajímavostí

Patří k významným osobnostem města a odborně se zabývá nejnovějšími českými politickými a hospodářskými dějinami, česko-polskými vztahy a slezskou historií. Přednáší, vyučuje a v letech 2010 až 2014 byl také opavským primátorem.

10.5.2018

Telefonní budky: V Opavě se jejich počty tenčí

Telefonní budky byly fenoménem druhé poloviny devadesátých let a přelomu tisíciletí. Současnost je ale taková, že i v opavských ulicích pomalu vyklízejí své pozice.

10.5.2018

Opavský podnikatel Lukáš Urbanec Sigmu Olomouc zatím nekupuje

Minulý týden svolalo vedení olomoucké Sigmy tiskovou konferenci k představení nového akcionáře. V pondělí ji ale zase zrušilo. Co se stalo?

9.5.2018

Jakartovice navštíví prezident Zeman. Jedni se připravují, druhé to nezajímá

Prezident Miloš Zeman se chystá navštívit v příštím týdnu Opavsko. Konkrétně pak Jakartovice, kde se setká s tamními obyvateli. Pro obec je to samozřejmě velká událost a na státní návštěvu se náležitě připravuje.

9.5.2018

Bouřlivé dny na Opavsku: v hlavní roli havárka, požár lesa a auto v plamenech

Havárka mezi Uhlířovem a Oticemi, požár lesa v Jezdkovicích nebo hořící auto před opavským hypermarketem. Uplynulé dny na Opavsku zkrátka nepatřily zrovna mezi ty klidné. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili hlavně záchranáři, hasiči a policisté.

8.5.2018

OBRAZEM: Před opavskou hláskou se uhnízdil páv

Místo koule zdobí Horní náměstí v Opavě páv. Důvodem je pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Opavský páv, který se koná od 8. do 10. května.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT