VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

8.5.2018

Podkopaný kraj nabídne první veřejně přístupnou břidlicovo štolu v Česku

/TÉMA DENÍKU/ Jedinou veřejně přístupnou břidlicovou štolu v Česku brzy slavnostně otevřou členové Spolku Zálužné. Svět může za kouzly podzemí jezdit k nám, tvrdí jeskyňář Jan Lenart.

8.5.2018

Obyvatelé Lhotky to rozjeli při smažení vajec

/FOTOGALERIE/ Bavit se tedy rozhodně umí. Řeč je o obyvatelích Lhotky u Litultovic, kde v pondělí odpoledne pořádali tradiční Smažení vajec.

7.5.2018

Opavsko: Se suchem bojují zahrádkáři i zemědělci

Do extrémního sucha z roku 2015 má zatím to letošní daleko. I tak už ovšem stihlo některým zahrádkářům a zemědělcům z Opavska způsobit problémy.

7.5.2018

Opavsko: Kam s dopisy? Poštovní schránky mizí z ulic

Doby, kdy lidé využívali poštovní schránky ve velkém skončily. Jejich počet se snižuje, a to i na území opavského okresu.

7.5.2018

Odborníci se sejdou v Opavě na konferenci o smrti

V Psychiatrické nemocnici budou odborníci v úterý 15. května diskutovat o tématu, o kterém se raději nemluví.

7.5.2018

Opavsko: Kam s dopisy? Poštovní schránky mizí z ulic

Doby, kdy lidé využívali poštovní schránky ve velkém, skončily. Jejich počet se snižuje, a to i na území opavského okresu.

6.5.2018

Píšť sužují problémy s nedostatkem vody

Větší množství pitné vody by občané Píště uvítali. Aktuální situaci nám popsal Ondřej Šenkyřík z píšťské základní organizace při Českém svazu chovatelů.

6.5.2018

Vítr způsobil výpadky proudu

Některé vesnice na Opavsku byly dnes bez proudu.

6.5.2018

Obce na Opavsku a Bruntálsku bojují o titul Vesnice roku

Bolatice, Holasovice, Melč, Šilheřovice a Štítina. To je pětice obcí z opavského okresu, která se přihlásila do soutěže Vesnice roku 2018. Zda uspějí ve velké konkurenci, zůstává zatím ve hvězdách. Do soutěže o titul se přihlásilo celkem 228 obcí z celé republiky.  

5.5.2018

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči ovládli hřiště

Soutěž v požárním útoku. Ta se dnes od rána konala na fotbalovém hřišti v Melči a účastnili se jí dobrovolní hasiči z Melče, Moravice, Litultovic, Lhotky u Litultovic, Životských Hor, Dolních Životic, Uhlířova a také tým dobrovolných hasičů z Polska.

5.5.2018

Na Krnovské už panuje pracovní ruch

Už několik dní si musejí řidiči zvykat na skutečnost, že při průjezdu Krnovskou ulicí v Opavě je čekají dopravní komplikace.

5.5.2018

Opavsko: se suchem bojují zahrádkáři i zemědělci

Do extrémního sucha z roku 2015 má zatím to letošní daleko. I tak už ovšem stihlo některým zahrádkářům a zemědělcům způsobit problémy.

4.5.2018

Téma Regionu: Metanol v hlavní roli

Od metanolové kauzy uplynulo šest let. Její kořeny sahaly až do Opavy. Česká televize uvedla dvoudílný snímek s názvem Metanol, který mapuje události z podzimu 2012. 

4.5.2018

Hokejový šampionát startuje! Jak se na něj připravuje slezská metropole?

Mistrovství světa v hokeji, které ode dneška až do 20. května hostí Dánsko, zamíří již tradičně sledovat řady fanoušků i do hospod, restaurací a barů v Opavě.

3.5.2018

Opavsko v duchu uzavírek

Šest silnic uzavřených zcela a jedna částečně. Taková je nyní situace v opavském okrese. Žižkova ulice v Opavě bude kvůli rekonstrukci neprůjezdná až do 30. září, objízdná trasa vede ulicemi Krnovskou, U Náhonu, Jaselskou a Žižkovou.

3.5.2018

Úleva pro chovatele. Zloděj domácího zvířectva byl dopaden

Zejména na králíky se zaměřoval dvacetiletý muž, který v minulých měsících vstupoval na pozemky rodinných domů v Opavě a kradl domácí zvířata.

2.5.2018

OBRAZEM: Kateřinskou Sokolku zaplavily čarodějnice

Jedním z míst, kde se konalo tradiční pálení čarodějnic, byl areál Kateřinské Sokolky. Akci pořádaly Holky ze Sokolky a u návštěvníků sklidila velký úspěch. Nechyběl bohatý doprovodný program, dobré pivo, grilované speciality a pohodová nálada. Více už objektivem fotografa Deníku Petra Widenky. 

2.5.2018

Řidiči, obrňte se trpělivostí! Opravy Krnovské začaly

/FOTOGALERIE/ Na přibližně pět měsíců trvající dopravní komplikace se musejí připravit řidiči, kteří jsou zvyklí projíždět Krnovskou ulicí v Opavě.

1.5.2018

Jízda v opilosti a zbraň v práci. Kauza v Tempu má další pokračování

Situace v obchodním družstvu Tempo se vyostřuje. Jeho předseda Jan Sůra, který se měl dopustit sexuálního obtěžování svých kolegyň, čelí dalším nařčením.

30.4.2018

Hledá se letošní sestra kraje

Právě začíná anketa Moravskoslezská sestra 2018, do které mohou odborníci, vděční pacienti nebo zdravotnická zařízení do 31. května přihlásit sestru, o které si myslí, že by jí mohla být, třeba také z opavské Slezské nemocnice.

30.4.2018

Opava: Krnovskou ulici čeká dopravní omezení

Důvodem dopravních komplikací je rekonstrukce vodovodu a kanalizace od obchodního domu Breda po areál magistrátu.

30.4.2018

Turistickou sezonu zahájil v Opavě prezident Masaryk

/FOTOGALERIE/ Do Městských sadů zamířilo během sobotního dne několik tisíc návštěvníků. Vzhledem k letošnímu výročí sta let od založení Československa se vše neslo v duchu první republiky.

29.4.2018

Kravaře: v hlavní roli opět aquapark

Kravařští zastupitelé na svém posledním zasedání řešili dotaci pro aquapark na výměnu řídicího systému i to, zda má město setrvat s Buly arénou ve sdružení.

28.4.2018

Ohlédnutí Deníku: I v Opavě si ministři v demisi podávali dveře

/FOTOGALERIE/ Ministři zavítali do Slezské nemocnice, na Masarykovu střední školu zemědělskou a Vyšší odbornou školu i na Školní statek.

27.4.2018

OBRAZEM: Ostrožná zažila netradiční módní přehlídku. Podívejte se!

Netradiční módní přehlídku na Ostrožné ulici v Opavě uspořádali ve čtvrtek 26. dubna manželé Premusovi. Oděvy z butiku La Gabriela však nepředváděly modelky, ale ženy běžných konfekčních rozměrů.

27.4.2018

Mají bytový dům pro seniory

Některé domovy seniorů na Opavsku se v současnosti potýkají s nedostatkem místa a pořadníky zájemců dosahují obřích rozměrů. Spousta lidí tak hledá alternativy. Jednou z nich by mohl být bytový dům určený seniorům, který vznikl v Budišově nad Budišovkou.

27.4.2018

Ředitel opavského gymnázia získal zaslouženou cenu

Končící ředitel Mendelova gymnázia Petr Pavlíček bude od 14. května majitelem velmi prestižní ceny učené společnosti a Nadace fondu Neuron. Slavnostně si ji převezme v aule pražského Karolina.

27.4.2018

Nový snímek Metanol se vrací také k Opavě

Brzy to bude šest let, co naplno propukla metylalkoholová aféra, která se dotkla také Opavska. Odkazuje na ni nový film Metanol, jenž se mimo jiné natáčel i v Opavě.

26.4.2018

Rájem motorkářů v Moravskoslezském kraji je Opavsko

/FOTOGALERIE/ V Moravskoslezském kraji je registrováno 83 820 motorek, což ho v celorepublikovém měřítku řadí na třetí místo za Středočeský a Jihomoravský kraj.  

26.4.2018

Dolní Benešov: výměna světel vyvolala diskuse o zdraví

Větší bezpečnost, nebo přesvícené ulice? Takové otázky vyvolává nové osvětlení v Dolním Benešově.

26.4.2018

Školka zřídila miniarboretum

/FOTOGALERIE/ Nevšední projekt může veřejnost od nedávna navštívit na zahradě Mateřské školy Havlíčkova v Opavě. Před několika dny zde totiž bylo otevřeno takzvané miniarboretum, na jehož vzniku se podílely i samotné děti.

26.4.2018

O hustém provozu se ministr přesvědčil osobně

Jedním z bodů v programu návštěvy vlády v demisi v Moravskoslezském kraji bylo také setkání se starosty obcí. A na to se jich vypravilo hned několik také z opavského okresu.

25.4.2018

Lipová alej v Radkově bude obnovena

Stromy, u kterých to ještě bude možné, se nechají „dožít“. Nové kusy pak budou vysazovány na stejném místě, avšak ve větší vzdálenosti od silnice.

25.4.2018

Zastupitelé vyslyšeli volání občanů, ulice ve městě se budou upravovat

Poslední setkání hradeckých zastupitelů proběhlo celkem rychle a svižně, jeden z bodů ovšem přilákal velkou pozornost veřejnosti.

25.4.2018

Plány na opravu zimního stadionu zkrachovaly

Opavský zimní stadion se opravovat zatím nebude. Tak rozhodli zastupitelé.

25.4.2018

Záchytná stanice v Hlučíně je bez psů

Stanice ve městě pracuje kvalitně, což dokazuje to, že ji momentálně neobývá ani jeden pes.

24.4.2018

Muž odsouzený za vraždu poštovní úřednice ve Skřipově žádá obnovu procesu

Obhajoba zpochybňuje znalecký posudek týkající se pachových stop, které se staly hlavním nepřímým důkazem.

24.4.2018

Exkurze na opavskou třídicí linku byla úplně zrušena

Původně se mohli Opavané seznámit s procesem třídění odpadu ve městě ve středu 25. dubna.

24.4.2018

Opava: stavba krytého bazénu se vrací do hry

Zastupitelé v pondělí odsouhlasili navýšení limitu částky určené na výstavbu nového krytého bazénu na 380 milionů korun bez DPH.

24.4.2018

Slavnostní den v opavské Charitě: opět bude vztyčena májka

Dvůr ředitelství Charity Opava v ulici Přemyslovců v Opavě-Jaktaři bude od pondělí 30. dubna zdobit májka.

23.4.2018

Historická tramvaj je na místě

/FOTOGALERIE/ Otevření turistické sezony Opavského Slezska sice proběhne až během nadcházející soboty, avšak už na začátku tohoto týdne se servíroval drobný „předkrm“ v podobě historické tramvaje číslo sedm.

23.4.2018

Další nález nevybuchlé munice

V minulých dnech jsme vás informovali o nálezu hned dvou nevybuchlých municí z druhé světové války, které byly objeveny ve stejný den mezi Bolaticemi a Chuchelnou.

23.4.2018

Opava: opravy cest ve městě jsou v plném proudu

Některé opavské silnice připomínají po zimě takřka překážkovou dráhu. Řidiči se však nemusí bát, na některých opravách se již pracuje a další jsou v plánu.

22.4.2018

Odvolání Bierhausové se vrací do Opavy

Krajský soud nedávno rozhodl, že odvolání Simony Bierhausové z funkce ředitelky má znovu projednat opavský soud.

22.4.2018

Zastupitelé v Opavě projednají vyhřívaný trávník, zimák i nový bazén

V pořadí ke svému jednatřicátému jednání zasednou opavští zastupitelé v pondělí 23. dubna. Místem „činu“ se opět stanou prostory Kulturního domu Na Rybníčku.

22.4.2018

Staré budovy slouží stále podobnému účelu

Objekty Domova Bílá Opava v ulicích Rybářská a Rooseveltova byly postaveny v roce 1904. Dům v Rybářské ulici jako městský starobinec a chudobinec, budova v Rooseveltově ulici sloužila původně jako útulek pro chudé a opuštěné. Součástí obou jsou i zahrady.

21.4.2018

Otevřená radnice přinesla hodinu dějepisu i vykopaný zlatý poklad

Na diskusním fóru Opavané opět řešili zahrádky nebo neutěšené stavy chodníků. Nouze ale nebyla ani o skutečné „perličky“.

21.4.2018

Milovníci kol pookřáli. Cyklosezona na Opavsku byla odstartována

Teplé jarní počasí posledních dní vytvořilo ideální podmínky k projížďkám na kole. Pozadu nezůstávají ani cyklisté na Opavsku, kteří hojně vyráží do terénu nebo na cyklostezky. 

20.4.2018

Pomocné síly? Někde nedostatkové zboží

Nouzi o pracovníky pociťují i některé obce v regionu. Jedná se o klienty úřadu práce, kteří jsou zde zaměstnáváni v rámci veřejně prospěšných prací.

20.4.2018

Lesní porost odhalil munici

Hned dvěma nálezy nevybuchlé munice z období druhé světové války se před nedávnem zabývali policisté a pyrotechnici na Opavsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT