„Už jsme se těšili. Advent na zemědělce patří každý rok do našeho programu. Když byl Covid, docela nám to chybělo,“ přiznala maminka, která na akci dorazila v sobotu v doprovodu svých ratolestí.

Nejmenší návštěvníci obdivovali i zemědělskou techniku. Svůj model RC traktoru předvedl venku také modelář Roman.

Kabelkový veletrh Deníku a OC Breda 2023. 24. listopadu 2023.
Kabelkový veletrh v Opavě. Akce přinesla přes pětapadesát tisíc pro Dominika

Dvoudenní akce byla rozprostřena do celého areálu opavské školy a dalo se na ní i slušně nakoupit. Sortiment zboží byl bohatý. „Koupili jsme adventní věnec. Mají to tady pěkné. Na druhou stranu musím říci, že ceny šly nahoru. Všechno je drahé,“ postěžovala si Deníku další z návštěvnic.

V jedné z budov se konala soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček. Nechyběla ani cimbálovka. A bohaté bylo i občerstvení. Od uzenářských pochoutek, až pro rybí speciality.

„Máme v nabídce jesetera, a to jak živého, tak i smaženého, který je navíc naložen v marinádě,“ prozradil Pavel Válek, který měl na Adventu svůj rybí stánek.

Tomáš Petreček točí film
Opavský extrémní sportovec Tomáš Petreček točí film! Pomůžete mu?

„Jsme tady hlavně kvůli dětí. Mohou si i něco vyrobit. Moc se jim tady líbí, už jsme tu přes hodinu. Cestou zpět si chceme koupit dančí klobásy od pana řezníka z Dolních Životic,“ svěřila se Markéta Petrusová.

Vánoční poutákZdroj: Redakce