Do naší redakce dorazil anonym, v němž se uvádělo, že dotyčný byl minulý čtvrtek dopoledne odveden policií ze sídla společnosti na Horním náměstí v Opavě.

Ve zprávě se spekuluje o tom, že hlavním problémem bylo sexuální obtěžování. Policie později skutečně potvrdila, že k zadržení došlo.

„Opavští policisté přijali oznámení týkající se osobních vztahů na pracovišti. Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání šedesátiletého muže. Vzhledem k ranému stádiu vyšetřování a probíhajícím výslechům svědků by jakékoliv další zveřejněné informace mohly ohrozit objasnění skutečností důležitých pro trestní řízení,“ přibližovala tisková mluvčí opavské policie Pavla Welnová.

Naší redakci se povedlo spojit také s právním zástupcem obchodního družstva TEMPO Lukášem Hrabovským, který se k celé záležitosti v krátkosti vyjádřil.

„Vyšetřování Jana S. je jeho osobním problémem, se kterým je připraven se vypořádat a do kterého nemíní TEMPO zasahovat,“ komentoval Lukáš Hrabovský a ještě doplnil:

„S ohledem na probíhající vyšetřování se nemůžeme k věci blíže vyjadřovat. Nicméně nemůžeme potvrdit informaci o tom, že by šlo o sexuální obtěžování dívek.“

Ptali jsme se také na to, zda předseda představenstva může ze strany firmy očekávat nějaké kroky, například odvolání, sankce a podobně.

„Představenstvo družstva na svém zasedání dne 19. března 2018 učinilo v tomto směru potřebná opatření. K žádným personálním změnám nedošlo,“ mínil dále první zástupce.

Podle Lukáše Hrabovského není v ohrožení chod společnosti.

„Aféra rozpoutaná novináři v regionálním tisku ani případné vyšetřování Jana S. policií se žádným způsobem nedotkne hospodaření či stability TEMPO, obchodního družstva,“ uzavřel.