Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aktivní přístup pomůže vyřešit i palčivé problémy

Na práci s rodinami, dětmi a jednotlivci je zaměřena nestátní nezisková organizace EUROTOPIA.CZ působící v regionech Opava, Vítkov, Krnov a Bruntál. Některé programy organizace jsou cíleny na práci s lidmi ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí, s dětmi a mládeží, kteří jsou ohroženi působením rizikových projevů chování a vlivů nefunkční rodiny.

4.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Cílem projektu Společnou cestou, který je přihlášen do projektu hypermarketů Globus Lepší svět, je prostřednictvím komunitní práce přispět k aktivizaci a zplnomocnění obyvatel ubytovny v ulici U Cukrovaru v Opavě, k vytvoření kompetentní komunity, která si bude uvědomovat a formulovat své potřeby a cíle a následně na nich společnými silami pracovat. Projekt reaguje na palčivá, obyvateli formulovaná témata, jeho snahou je podpořit obyvatele v aktivním přístupu a změnit okolnosti jejich života.

„V tomto obytném domě i této lokalitě je soustředěno velké množství rodin převážně romské komunity. V rámci projektu jsme směřovali ke dvěma cílům, které si obyvatelé ubytovny vybrali jako nejpodstatnější. Je to zvelebení okolí, výmalba společných prostor a uskutečnění společných akcí s navozením dialogu a sdílením zážitků mezi obyvateli," uvedla ředitelka organizace Petra Večerková.

Pro předškolní děti ve věku od 3 do 6 let a jejich rodiče jsou pak pořádány pravidelné výlety a tvořivé akce, jejichž prioritou je usnadnit dětem vstup k povinnému školnímu vzdělávání.

Podle jejích slov obyvatelé ubytovny vnímají komunitní práci jako velmi přínosnou, projevili se jako soudržná a cílevědomá skupina, která je sebevědomá při rozhodování a aktivní i v případě něco fyzickým přičiněním změnit, aniž by dříve tušili, že jsou toho sami schopní.

HLASOVÁNÍV každém regionu čtenáři volí ze tří veřejně prospěšných projektů ten, který získá nejvyšší příspěvek.
Na realizaci projektu s největším počtem hlasů přispěje Globus částkou 130 000 korun, druhé místo získá 80 000 korun a třetí 50 000 korun.
Vybranému projektu můžete udělit jeden hlas denně až do 31. 5. Děkujeme, že chcete spolu s námi vytvářet Lepší svět!

Hlasovat můžete na https://www.globus.cz/o-globusu/spolecenska-odpovednost/lepsi-svet.html.

Autor: Redakce

4.5.2017
SDÍLEJ:
Petr Czudek.

KOOPERATIVA NBL: Praha – Opava 70:88

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Kylešovice se dočkají nových hřišť, chodníků i osvětlení

Před lety prošlo změnou největší opavské sídliště Kateřinky, nyní se dostalo i na Kylešovice.

Představujeme prvňáky ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Opavsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu v Opavském a Hlučínském Deníku a na našem webu.

Lékaři jdou do stávky. Většina jich ve středu své ordinace neotevře

Důvodem protestu praktických lékařů je vydávání elektronických receptů i nižší úhrady od pojišťoven.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení