Na první pohled byste to na ní vůbec nepoznali. Při prvním setkání před sebou vidíte zhruba čtyřicetiletou příjemnou blondýnu s milým vystupováním. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi silnou ženu, která toho hodně zakusila.

Kde sehnat paruku nebo šátek?

Když se u Aleny rozvinula rakovina, vůbec netušila, jaké problémy ji čekají. Nejednalo se totiž jenom o ty běžné, jak fungovat v životě a smířit s novou situací rodinu, ale jak také vypadat před okolím. „Měla jsem docela velký problém sehnat paruku odpovídající mým skutečným vlasům a navíc v dobré ceně. O šátku ani nemluvě," vzpomíná Alena Václavíková.

Tenkrát poprvé pochopila, s čím se musí ženy chodící na chemoterapie potýkat. Většina z nich totiž nechce, ať je nemoc na nich poznat. Alena byla jednou z těch šťastných, která nemoc porazila. Po uzdravení spoustu věcí přehodnotila a na ženy, které se dostaly do stejné situace jako ona, nezapomněla. Proto se nevrátila do předchozího zaměstnání, ale do podnikání.

Nikoho asi nepřekvapí, že se jednalo o obchod s potřebami souvisejícími s onkologickou léčbou. Ten sídlí v Hlučíně a jmenuje se ALoENA. V něm jsou právě ony paruky, šátky, turbany a přípravky vhodné při onkologické léčbě. Vše se snaží Alena Václavíková nabízet za výhodnou cenu a ve vysoké kvalitě.

„V současnosti mám k dispozici asi sto dvacet paruk všech barev a druhů. Pokud ale žádná z nich neodpovídá vzhledu původních vlasů klientky, není problém u dodavatele doobjednat v krátké době jinou," vysvětluje Alena Václavíková.

Alena Václavíková ve svém obchodě, který se nachází v Hlučíně.

V obchodě lze zakoupit také přírodní produkty, kosmetiku a produkty z Aloe vera. Paní Alena navíc nabízí také výživové poradenství a zdravotní diagnostiku EAV. „ALoENA je otevřena všem, kteří její produkty a služby potřebují, ať už z jakéhokoli důvodu," dodává.

Nemocným chce pomáhat dál

Že její podnikání smysl má, potvrdila soutěž Rozjezdy roku. V moravskoslezském kole dostala Alena Václavíková zvláštní cenu poroty. Pomáhat lidem, ke kterým nebyl osud po zdravotní stránce štědrý, chce dál. Proto se zapojila také do projektu Novodobá sanitka, který za pár týdnů v Opavě odstartuje.

Ta má pomoct při přepravě lidem, kterým zdravotní stav stěžuje si dojít k lékaři nebo od něj, ale na normální sanitku ještě nárok nemají. Tu novodobou by měl obsluhovat vyškolený personál, který pro pacienty a zároveň klienty dojde třeba až do třetího patra nebo jim vyzvedne léky.

O tom, jak tento projekt bude fungovat, a další podrobnosti s ním související vás budeme informovat v Opavském a Hlučínském Deníku.