Zlatou korunku zde vybojovala svobodná maminka sociální pracovnice se zaměřením na postižené děti Vendula Kunertová z Litovle bojující společně se čtyřletým synkem Sebastianem.

Titul Vicemissis a zároveň také prvenství ve čtenářském klání získala majitelka kadeřnického salonu Alena Vitásková se sedmiletou Eliškou z Bolatic. Západočechy pomyslným bronzem s korunkou druhá Vicemissis potěšila sekretářka z Plzně Renata Švábová, která uspěla společně s desetiletou dcerou Kamilou.

„Malá slzička mi po vyhlášení výsledků vážně ukápla,“ svěřila se sympatická Moravanka Vendula Kunertová. „To právě kvůli Sebíkovi, kterému jsem za jeho skvělý výkon úspěch moc a moc přála. Právě on má velký podíl na našem vítězství. Procentuálně bych to vyjádřila číslem 85 ze 100 procent. Je to bezprostřední malý umělec a šoumen každým coulem. Myslím, že to všichni viděli při volných soutěžích, kdy se mohl vyblbnout a ukázat se jako správný herec.“

Uplakaný, ale vlastně spokojený obličej, při oznámení umístění viděl zcela zaplněný sál divadla také v podání bronzového plzeňského páru Renata a Kamila. „Kamilka si trochu zabrečela, prostě to byly její slzičky štěstí. Stejně jsme zabodovaly i v českém zemském finále a tam to Kamča také oplakala. Ale žádná přecitlivělá holčina to zase rozhodně není,“ usmívala se Renata Švábová.

V programu vystoupilo deset maminek s ratolestmi, moderátoři Marin Dejdar a Miloš Skácel. Své umění předvedli také – známá operní pěvkyně, mezzosopranistka Andrea Kalivodová, Jiří Korn + 4 TET, Jana Kociánová, i Martin Maxa. Kladný vztah k dětem projevil také předseda poroty ministr vnitra Radek John .

V publiku jako tradičně nechyběly děti z dětských domovů (DD). „Ty vystupující děti mají můj obdiv,“ neskrýval jedenáctiletý Vít Ymlich z DD Tachov „Já sám bych do toho nešel. Moc se mi taky zamlouval Martin Dejdar.“

V Mariánských Lázních finálovým večerem v sobotu vygradoval již 18. ročník této charitativní soutěže, do které se letos přihlásilo více jak čtyři tisíce maminek s ratolestmi. Organizátoři tohoto klání nezapomínají na potřebné – soutěž Missis za dobu své působnosti přispěla na katolickou charitu, školství, zdravotnictví a dětské domovy sumou 6,8 milionu korun.

Přes sto tisíc korun vybraných z darů přítomných hostů i z dražby koruny Missis si odnesli zástupci Diecézní charity plzeňské a obdobná částka potěšila rovněž představitele Diecézní charity ostravsko – opavské. Vedoucí pracovníci DD v Mariánských Lázních, Tachově a Ostravě Bukovanského převzali pro svoje svěřence každý sumu pět tisíc korun.