Velký zájem však pomohl k tomu, že potřebnou metu dokonce překonali a od lidí vybrali na chystaný film NewGame o vývoji tří českých počítačových her 78 704 korun.

„Jsme za tuhle podporu velice rádi, pomůže nám v další práci na dokumentu. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám pomohli, abychom na Startovači uspěli," řekl pro Deník Aleš Brunclík, který je studentem posledního ročníku magisterského oboru Audivizuální tvorby v Opavě. Úspěch mladých studentů potěšil také samotnou univerzitu.

„S radostí jsme přivítali fakt, že se našemu mladému a talentovanému studentu-režisérovi podařilo peníze získat. Navíc když se rozhodl získat prostředky na svůj projekt prostřednictvím start up portálu a nikoliv využitím univerzitního Stipendijního programu na podporu studentských projektů," uvedla mluvčí univerzity Karin Martínková.

Tu navíc potěšilo, že na film přispělo nejen společenství spolužáků okolo autora projektu, ale také jeho pedagogové a další zaměstnanci Slezské univerzity, která se navíc snažila NewGame přiblížit lidem, kteří váhali, zda mají studentům přispět.

Pomoc však nenabídli pouze lidé pomocí svých příspěvků, ale také producenti a například oscarový režisér Jan Svěrák, který v dokumentu také vystoupí. Jan Svěrák se o počítačové hry zajímá především díky Jakubu Dvorskému, šéfovi Amanity Design, se kterým spolupracoval na ilustracích k filmu Kuky se vrací.

„Díky Startovači o nás projevil zájem také producent z Maur filmu. Ovšem nebýt peněz od lidí, museli bychom peníze hledat od sponzorů a vše by se výrazně protáhlo. Ale například od univerzity jsme dostali na naši práci padesát tisíc," prozradila produkční Kateřina Nováková.

Jak dokument nakonec dopadne, ukáže až čas a divácké ohlasy. Není však vyloučeno, že Aleš Brunclík v budoucnu zkusí o hrách nejen natáčet, ale také nějakou vytvoří: „Důvod natáčení dokumentu vznikl z mé vášně ke hrám. Začalo to u FIFA 97 a Prince of Persia. Učil jsem se programovat, abych lépe pochopil vývojářské prostředí. O možnosti vytvořit hru už trochu uvažuji, a i když to není snadné, tak si myslím, že nic není nemožné."

Petr Večeřa