Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porodnice má nového primáře

Opava - Gynekologicko-porodní oddělení opavské nemocnice vede od tohoto pondělí primář Alfréd Dörr.

20.11.2012 1
SDÍLEJ:

Alfréd DörrFoto: archiv Slezské nemocnice

Své znalosti, zkušenosti a operační erudici, získanou při nejobtížnějších operačních výkonech, chce využít k prestiži gynekologicko-porodnického oddělení. Ví, že dobré jméno oddělení je založeno na spokojenosti pacientek a jejích ambulantních lékařů.

„Záleží mi na dobré spolupráci s těmito kolegy, plánuji organizovat společné edukační akce a budu podporovat eventuální účast na ošetřování jejich pacientek," slibuje primář Alfréd Dörr. Chce na oddělení zajistit každodenní efektivní léčebně-preventivní činnost v porodnictví, v péči o rizikové těhotenství i v rámci gynekologie.

Gynekologicko-porodní oddělení má v opavské nemocnici dlouhou tradici a ročně v něm přijde na svět více než tisícovka novorozenců. Součástí oddělení jsou ambulance se zákrokovými sály, vybavenými nejmodernějšími diagnostickými přístroji. Jeho prestiž úspěšně nastartoval dlouholetý primář Petr Herman, který se nyní věnuje soukromé praxi.

Kdo je Alfréd Dörr

Alfréd Dörr vystudoval Lékařskou fakultu v Brně a dalších šestadvacet let pracoval na brněnské gynekologicko-porodnické klinice. Zabýval se hlavně gynekologickou onkologií a kromě dvou atestací z oboru ženského lékařství získal specializaci i v oboru onkologie a vědeckou hodnost kandidáta věd.

Převážnou dobu své profesní činnosti působil ve funkci ordináře a později primáře. V této funkci pak pracoval i v dalších zařízeních, především v brněnském Masarykově onkologickém ústavu. Věnoval se i vědecko-výzkumné činnosti, výuce na lékařské fakultě i na zdravotnických školách včetně postgraduální výchovy v Institutu dalšího vzdělávání zdravotníků v Brně.

Odpřednášel a publikoval přes sto odborných prací v tuzemské i v zahraniční literatuře, aktivně působí v benefiční mezinárodní organizaci LIONS.

Autor: Jitka Hrušková

20.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení