Stal se vodičem v tandemové cyklistice. Cyklistice se věnuje již od patnácti let, a to velmi intenzivně a pravidelně. K tandemovým jízdám jej přivedl kamarád, sám zrakově postižený, který hledal pro jízdy na dvojkole vodiče.

Daniel se rozhodl, že to zkusí a zalíbilo se mu to. Začal jezdit v tandemu s osmadvacetiletým, zrakově postiženým Jiřím Pikou z Opavy, se kterým se spřátelil. „ Mám dobrý pocit z toho, že mohu Jirkovi umožnit, aby jezdil na kole,“ říká Daniel na adresu svého spolujezdce a dodává: „hrozně mě těší, když vidím, jakou má z jízdy radost.“

Jako amatéři se účastní různých závodů. Spolu startovali na Mistrovství Evropy 2003 v Teplicích a na Evropském poháru v cyklistice zdravotně postižených 2005 na Slovensku. Na Memoriálu Jana Veselého v Ostravě – Porubě v roce 2004 si dokonce vyšlapali první místo.

Pravidelně také jezdí seriál Kolo pro život, což jsou závody pro tandemová kola, které pořádá České spořitelna a Kooperativa. V zatím posledním ujetém závodu tohoto seriálu skončili třetí. Během závodů dokáží na kole vyvinout rychlost 60-70 km/hod. I

přes úspěchy na poli závodním ale říká: „ Pachtění se za výsledky mě nebaví, mnohem raději na kole cestuji, poznávám nové kraje a lidi.“ Ročně najede až 8000 km. Projel již Českou republiku a téměř celou Evropu. Na kole navštívil např. Švýcarsko, Francii, Itálii, Lichenštejnsko a Polsko. Se svým spolujezdcem Jirkou byl na Istrii a v Maďarsku.

Během svého cestování poznal a zažil mnoho zajímavého. Práce se zrakově postiženými je pro něj velice přínosná a jak sám říká, spojuje příjemné s užitečným. ,,Je hodně zrakově postižených, ale málo lidí, kteří by byli ochotni dělat vodiče. Je to zadarmo, navíc ve volném čase, a to moc lidí neláká,“ posteskne si. I přesto, že je jeho koníček časově i finančně náročný, dodává, že to chce dělat, dokud to půjde.