Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé v Anenské ulici se bouří kvůli dopravě

Opava - Tvrdit, že jsou obyvatelé Anenské ulice rozladěni, by bylo jako srovnávat sirku s pochodní. Většina z místních se prý o plánech magistrátu dozvěděla až z novin anebo od přátel. A to není vše.

27.6.2013 8
SDÍLEJ:

Obyvatelé Anenské ulice dosáhli svého. Magistrát nakonec žádné změny v dopravě provádět nebude.Foto: DENÍK / Tomáš Pustka

Navíc s tímto projektem, kdy má být od 15. července změněn provoz v této jednosměrné ulici do opačného směru (dosud je výjezd situován do ulice Těšínská pozn. redakce), ani jeden ze zdejších bezmála padesáti obyvatel nesouhlasí. S ohledem na tato fakta, pak působí oznámení úředníků, že k dopravním změnám dojde mimo jiné na základě požadavků občanů, spíše jako výsměch.

„Bydlím v Anenské ulici od roku 1996 a nikdo se nás neptal na náš názor," zlobí se kupříkladu Jana Zwingrová a dodává některé z důvodů, proč považuje záměry magistrátu za nedomyšlené a špatné: „Těšínská ulice je nejvíce problematickou cestou z Opavy ven. Přímo před předpokládanou odbočkou je navíc přechod pro chodce. Ten, kdo to od stolu vymyslel, asi po Těšínské nejezdí.

Ona ta jednosměrka, v dobách asi před dvaceti lety, nebyla udělána jen tak pro nic za nic. Je nám líto, že se opět jednalo o nás bez nás. Myslela jsem si, že žijeme v demokratickém státě a na lidi se bere ohled, ale jak vidno, Opava si dělá, co chce."

Jelikož byli lidé v Anenské ulici překvapeni tvrzením radnice, že má ke všemu dojít na základě přání občanů, udělala jedna ze zdejších žen malý průzkum. A došla k zajímavým závěrům. V celé ulici se nenašel ani jeden člověk, který by tady se zmíněnými dopravními změnami souhlasil.

Tedy až na zástupce dvou podnikatelských subjektů sídlících na okraji. Právě ti si podle pátrání ostatních obyvatel ulice celou změnu tzv. vydupali. „Zjistili jsme, že je za tím vším majitel jedné firmy, který si udělal prodejnu na začátku Anenské," potvrzuje Jana Zwingrová.

Následně společně s manželem podrobně vysvětlují, jaký dopad by mohla realizace celého projektu mít. A to zejména na provoz ve frekventované Těšínské ulici. Jelikož by tu například začala nově auta odbočovat z Těšínské do Anenské, rapidně by se v prvně jmenované zpomalil provoz a tvořily se kolony, které jsou zde už nyní v určité problematické dny nekonečné.

A další velkou potíž tvoří přechod pro chodce. Při hypotetické konstalaci, kdy budou auta čekat na odbočení do Anenské ulice, totiž řidiči jedoucí po Těšínské ve směru do města na zmíněném přechodu neuvidí chodce do momentu, kdy jim tento vstoupí do dráhy. „Jestli magistrátu projde ten nový záměr, bude tady smrťáků jako hrom," předvídá Ladislav Zwinger.

Další přechod pro chodce přitom široko daleko není.

V naprostém protikladu tak stojí tvrzení zaměstnanců odboru dopravy na opavském magistrátu, kteří považují projekt za prospěšný pro všechny. „Důvodem změny byl složitý výjezd vozidel na frekventovanou ulici Těšínskou a změnou směru provozu k ulici Polní bude možné výjezd vozidel z této ulice směřovat jednak přes ulici Polní na ulici Mlýnskou, popřípadě na ulici Komárovskou s výjezdem na ulici Zámecký okruh. Věříme, že provedenou úpravou dojde ke zvýšení bezpečnosti provozu a také ke zvýšení plynulosti dopravy v dané oblasti," uvádí úředníci.

Nyní by se tedy měla záležitost znovu projednávat a obyvatelé Anenské ulice doufají, že radnice své plány přehodnotí a od celého projektu ustoupí.

Autor: Tomáš Pustka

27.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení