Předchozí
1 z 8
Další

Petr Dobeš, Vítkov, IT specialista
U mě v komunálních volbách vyhraje strana, která bude mít silného a schopného kandidáta na starostu. Bez této zásadní změny není možný jakýkoli další rozvoj města Vítkova.

Pavel Dobeš.Pavel Dobeš.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Šárka Trnková, Vítkov, OSVČ
Ve Vítkově rozhodne boj o radnici především to, jestli půjdou volit mladší ročníky. A co se tématu týká, tak to budou investice do volnočasových aktivit pro děti a dorost.

Šárka Trnková, Vítkov, OSVČŠárka Trnková.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Tibor Mrázek, Vřesina, stavbyvedoucí
Boj rozhodne to, zda zastupitelstvo splnilo očekávání lidí, kteří je zvolili. A dále rozhodne, jestli jsou obyvatelé spokojení s tím, co pro obec zastupitelé dělají a kam obec směřují.

Tibor Mrázek.Tibor Mrázek.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Ondřej Teichmann, Vřesina, podnikatel
Na malých obcích je rozhodující vztah kandidátů v obci a vůbec nebude hrát roli nějaká politická kampaň, ale celkový přístup kandidáta.

Ondřej Teichmann.Ondřej Teichmann.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Markéta Stošková, Opava, mateřská dovolená
Město by se mělo zaměřit na podporu životního prostředí, a to rozhodně nepůjde, jestliže se bude stále zdražovat jízdné na MHD. Přinejmenším zajímavý přístup k dopravě teď zkoušejí např. v Německu, kde zlevněným jízdným chtějí lidem ulevit od rostoucí inflace, která je i pro rodiny se solidními příjmy poměrně náročná. Rozhodující je pro mě jako matku tří malých dětí a učitelku také podpora rodin a investice do vzdělávání jak našich dětí, tak pedagogů.

Markéta Stošková.Markéta Stošková.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Adam Poštolka, Opava, produkční a dramaturg
Podle mého názoru tyto volby ovlivní stav městských financí a jeho služeb. V Opavě došlo ke snížení počtu dopravních linek, svoz odpadu je méně frekventovanější, roste kriminalita zatímco kulturní či sportovní vyžití v městě skomírá. Městu dochází peníze, což i tak radnici nezabránilo v koupi chátrajícího obchodního domu Breda, na jehož obnovu zkrátka nemohou být finance, pokud tedy chtějí zastupitelé alespoň udržet úroveň města a nezadlužit jej na dalších 20 let.

Adam Poštolka.Adam Poštolka.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Bronislava Chřibková, Opava, pracovník úklidu v mateřské škole
Rozhodne u mě to, když někdo přijde s konkrétními kroky, jak ulevit občanům v souvislosti s rostoucí inflací. Mohlo by se jednat třeba o zlevnění jízdného v městské hromadné dopravě, které je dražší než v Praze a navíc ještě v Opavě došlo k redukci linek. Také bych uvítala, aby město raději více šetřilo a investovalo skutečně jen tam, kde to má nějakou vizi a budoucnost.

Bronislava Chřibková.Bronislava Chřibková.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Co rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku i vy

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

V projektu se podíváme do více než dvou stovek obcí a měst napříč celou zemí a zmapujeme hlavní témata, o kterých se u vás živě diskutuje a diskutovat bude. Své názory nám můžete sdělit zde.