Strhla se kritika jak na kandidáty na primátorské křeslo, tak na současného primátora Zbyňka Stanjuru (ODS). V hlasování, které bylo nastaveno tak, že se mohlo hlasovat vždy po hodině, Stanjura naprosto prohrál. Lidé nejvíce hlasovali pro Jaroslava Kaniu (Sdružení nezávislých kandidátů), za ním je pak Pavla Brady (Strana pro otevřenou společnost) a Milan Kopčil (Věci veřejné).

Nutno podotknout, že výsledky jsou do jisté míry závislé na tom, jak který kandidát své jméno zpropaguje a kolik lidí přesvědčí, aby pro něj v anketě hlasovalo. Stačí například přeposlat odkaz přátelům na facebooku s prosbou, ať dají tomu či jinému kandidátovi hlas. No a pak hlasy rychle nabíhají.

Kromě hlasování se lidé pustili také do diskuse, z níž jsou některé příspěvky nezveřejnitelné. Objevily se názory, že by měl ze scény zmizet Stanjura i se svými náměstky Mališem a Horákem.

„Když může být náměstkem primátora pan Horák, pak může být klidně primátorem v Opavě třeba Pepek Vyskoč z Dobrého vojáka Švejka,“ nechal se slyšet jeden z diskutujících.

V dalším příspěvku napsal diskutér, že by se měl současný primátor Stanjura podívat na počet svých hlasů. „Toto je totiž vaše vizitka! Toto je vaše hodnocení, které vám udělili občané města Opavy! Přeji vám, abyste byl tak „úspěšným a oblíbeným“ poslancem, jako jste „úspěšným a oblíbeným“ primátorem města Opavy. Děkujeme vám a odejděte, pane Stanjuro!“

Trnem v oku je některým také kandidát na primátora Jaroslav Kania. Diskutérka, která se představila jako Agnes, se domnívá, že pokud se primátorem stane Kania, mají se studenti na co těšit. Další žena, která se představila jako Zlatuše, vyčetla Kaniovi zrušení studentského klubu a čajovny Bludný kámen.

„Pod jeho vedením byla čajovna v Myší díře zrušena a na základě výběrového řízení na studentský klub vybral provozovnu herny! Jak tento „studentský klub“ vypadá dnes, víme všichni. Díky, pane kvestore Kanio!!!“ Poté se do diskuse zapojil i sám Kania. „Ve věci studentského klubu jsem již několikrát dokladoval, že rozhodovali o provozovateli zástupci studentů, a jsem toto schopen doložit znovu. Rovněž k záležitosti „Čajovny“ jsem schopen doložit skutečnosti, které dokladují pravdu, a ne nějaké dohady a fámy… Máte zájem?.. Přijďte,“ zmínil Kania.

Anketa včera skončila.