Jediné možné řešení jí a synovi nabídl Azylový dům pro matky s dětmi, kde si s pomocí sociální pracovnice začala situaci řešit. Vyřídila si potřebné finanční dávky v hmotné nouzi i přídavek na dítě, stabilizovala svůj zdravotní stav, našla si práci a začala hledat vhodné ubytování. V únoru se jí podařilo najít byt 2+1, ale problém byl v provizi realitce, na kterou finančně nedosáhla.

Díky sociální pomoci projektu Poslední schod ke dveřím, finančně podpořený opavskou firmou Mondeléz se mohla se synem i pejskem v březnu přestěhovat a tím začít novou kapitolu svého života. „Projekt Poslední schod ke dveřím se zaměřený na podporu klientů, kteří se s většinou překážek už vypořádali a chybí jim už jen dostatek peněz k získání samostatného bydlení,“ představuje ředitel opavských azylových domů Armády spásy Gerhard Karhan první ze zmíněných projektů.

Opavští lyžaři jdou do akce
Dvě stovky dětí na startu, opavská ZŠ Vrchní pořádá okresní přebor

Druhý, rovněž ve spolupráci s firmou Mondeléz, má název Já pracuji. Zacílený je na podporu v oblasti zaměstnání a uživatelům poskytne možnost získat stabilní práci. „Jde o pilotní projekt, při kterém vytipujeme naše vhodné klienty, kteří jsou schopní i ochotní pracovat a firma je zaměstná. Situaci komplikuje fakt, že jde o lidi, kteří např. dlouho nepracovali a pracovní návyky jim proto chybí. Se začleněním do pracovního procesu jim proto bude aktivně pomáhat náš určený sociální pracovník,“ přibližuje Gerhard Karhan tento projekt. Tím třetím je projekt Rád pomáhám, určený už od loňska dobrovolníkům.

„Každý, kdo chce pomáhat v sociálních službách Azylového domu, se může přihlásit na e-mailové adrese: patrik.orel@armadaspasy.cz. Spolupráce je možná v rámci zajištění provozních záležitostí, ke kterým patří například úklid nebo práce na zahradě, výdej jídla z potravinové banky a dalš