Vyhlášení se uskutečnilo v přímém přenosu České televize v sobotu 12. ledna. U příležitosti vyhlášení výsledků odborné novinářské ankety o nejlepšího sportovce roku, kterou organizuje Klub sportovních novinářů, je udělována také cena Junior roku. Juniorskou kategorii vyhlašuje Nadace české sportovní reprezentace, jejímž předsedou je český skokan na lyžích Jiří Raška. Hlasují pak členové nadace, mezi nimiž najdeme mimo jiné olympijské vítěze. „V letošním roce bylo přihlášeno přes padesát mladých sportovců,“ prozradil Zdeněk Pavlis, předseda Klubu sportovních novinářů.

Holušu nominoval jeho trenér

„Do kategorie mě nominoval můj trenér Jan Škrabal, který napsal hodnocení, a napsal ho asi hodně dobře,“ uvedl Jakub Holuša a doplnil: „Za to bych mu chtěl poděkovat, protožemuto určitě zabralo nějaký čas.“ Opavský atlet se nakonec umístil na druhém místě. Od členů nadace získal celkem 71 bodů. O čtyři body tak předběhl třetího v pořadí, skokana na lyžích Romana Koudelku. Jediným, kdo získal více bodů, byl moderní pětibojař Ondřej Polívka s 84 body.

Sportovci myslí na nejvyšší mety

„Z druhého místa jsem měl obrovskou radost, jelikož je to velice prestižní anketa. Už dostat se do ní, to je pro mě obrovský úspěch. Dá se říct, že jsem byl i druhým místem překvapen,“ přiznal Jakub Holuša, ale v zápětí dodal, že každý sportovec myslí na mety nejvyšší. „Takže se mi honilo v hlavě, co je třeba udělat, abych se dostal zase výš,“ doplnil.

Ocenění sportovec vnímá jako odměnu za kus odvedené práce a dřiny. „Zároveň je to obrovská motivace do budoucna a do další práce, protože setkat se s tolika úspěšnými sportovci je pro mě obrovský zážitek,“ uzavřel.

Jiří Raška si nevzpomněl na disciplínu Holuši

Vyhlášení Sportovce roku se uskutečnilo v přímém přenosu České televize. Oceněným předávali ceny sportovní komentátoři. Kategorii Junior roku přišel vyhlásit Jiří Raška. Při jmenování Jakuba Holuši ovšem zapomněl na jeho disciplínu. „Samozřejmě jsem si toho všiml, ale nijak jsem nereagoval,“ okomentoval to Holuša a doplnil, že tomu rozumí. „Člověk není tvor neomylný a splést se může každý. Obzvlášť v přímém přenosu před tolika lidmi, takže pana Rašku naprosto chápu. Není to jednoduché,“ řekl opavský rodák.