Alespoň to tvrdí převážná část prodejců starších vozů na Opavsku. Ti se shodují v tom, že současný prodej není zrovna nejvyšší. „Že je prodej vyšší, bych netvrdil. Minulý týden to bylo sice skvělé, ale hned to zase polevilo. Takže momentálně to nijak vysoké není,“ potvrdil Jiří Kocur z autobazaru v Kozmicích. Jak zmínil, nejvyšší zájem o koupi automobilů je zpravidla v dubnu a květnu. „Pak to přes prázdniny slabší a prodej se opět zvýší na podzim. Nedá se to ale určitě přesně říct. Velkou roli hrají také náhody, kdy se lidé dostanou do situace, která je nutí si auto zakoupit. Například když nabourají,“ vysvětlil Kocur.

Skutečnost, že zájem o automobily je momentálně spíše nižší, potvrdil také majitel opavského autobazaru Auto R+K Roman Valenta. „Lidé si koupí auto před létem a o prázdninách pak mají jiné starosti,“ zmínil Valenta. Mrtvé období teď prožívají v autobazaru v Hati. Zmínil to jeden z majitelů Roman Kučera. „Jarní boom už opadl, je to klasika. Ne že by se neprodávalo vůbec, ale je to spíše pozvolné,“ řekl Kučera a dodal, že například minulý týden byla prodejnost nízká také kvůli svátkům.

Prodej v autobazaru v Komárově je podle slov zdejšího prodejce Radka Motyky stále stejný. „Plus minus to je stejné,“ podotkl. O štěstí může mluvit pravděpodobně jen prodejce automobilů Malý a Velký. Podle vedoucího prodeje Jaroslava Přikryla je zájem v současné době doslova obrovský, a to jak o auta nová, tak ojetá. „Nevím, čím to je, ale zájem je opravdu šílený,“ uvedl Přikryl a dodal: „Nelze říci, jestli auta kupují spíše jednotlivci, nebo rodiny s dětmi. Řekl bych, že všichni.“