„V poslední době jsem si všimla, že nápis na těchto tabulích je v zelené barvě, dříve býval oranžový. Je to lepší, nápis je lépe viditelný, ale i tak by mě zajímalo, co bylo důvodem této změny,“ ptá se Jaroslava K.

Na její dotaz odpovídá ředitel Městského dopravního podniku (MDPO) v Opavě Hynek Woitek. „Doposud používané informační tabule na vozidlech MDPO, a.s., byly v provedení zelenožluté barvy v technologii DOD LED. Nové autobusy, pořízené s pomocí dotace EU v roce 2011, jsou již osazeny informačními panely, které jsou založeny na progresivní technologii vysoce svítivých LED a jejich svítivost a barevné odstíny jsou jiné než u starých panelů.

Vzhledem k tomu, že oranžovou barvu používají dopravci v příměstské linkové dopravě, rozhodli jsme se pro zelenou, která je sice jiná, ale lépe identifikovatelná,“ vysvětlil Hynek Woitek.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: klara.jarosova@denik.cz, nebo tomas.pustka@denik.cz.