Velkou část poranění tvořily pády osob seniorského věku v domácnostech. Další část těchto zásahů pak byla způsobena při napadení nebo pod vlivem psychotropních látek, ponejvíce alkoholu. V patnácti případech zasahovaly týmy ZZS MSK u nehod – automobilů, motocyklů a jízdních kol.

„Kromě těchto příčin se jednalo také například o pády na schodech či na chodníku, ze stromu, ze žebříku nebo ze střechy během zahradních prací. Asi dvě desítky zranění utrpěli lidé při sportovních aktivitách – například při jízdě na skateboardu, doskoku na hřišti, na trampolíně a dalších. Šest osob se zranilo při fotbalových zápasech na různých místech regionu, dvě další při soutěžích dobrovolných hasičů," sdělil k zásahům mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V Karviné byl v pondělí 17. července zprovozněn jihozápadní obchvat města.
Tři projekty z peněz EU, které se v Moravskoslezském kraji povedly

Z méně častých událostí vyjížděli záchranáři také k muži popálenému při pádu do ohně, či ke dvěma ženám zraněným při pádu během věšení záclon. Raritním pak byl zásah u seniorky, na kterou v době, kdy ležela v posteli, spadl kus omítky ze stropu a poranil ji na hlavě.

Stíny v mlze, II. řada, 7. díl.
Stíny v mlze řeší další ubodání. Vraždil stejný pachatel? Natáčelo se v Čeladné

„Všem pacientům byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a záchranáři je následně transportovali do spádových zdravotnických zařízení, několik zraněných pak také do ostravského traumatologického centra," doplnil k hektickému víkendu Lukáš Humpl.