Stavební práce vytvoří nové dispoziční řešení budovy s oddělením provozů jednotlivých sociálních služeb. Kompletně bude vyměněna elektroinstalace, zdravotechnika, plynoinstalace i vytápění včetně zdroje. Modernizace se dočkají omítky, obklady, povrchy a podlahy, objekt bude zateplený a bezbariérový.

Ubytovna rozšíří kapacitu o další čtyři lůžka a práce mají skončit v polovině září. Do té doby zajišťuje Armáda spásy náplň Samaritána zatím náhradně v Jaktaři na ulici Přemyslovců.

Do jaké míry se rekonstrukce podařila, může veřejnost zajímající se o problematiku lidí bez domova posoudit 19. září od 13 do 18 hodin na Dni otevřených dveří. Návštěvníci si prohlédnou celý azylový dům včetně nízkoprahového denního centra a noclehárny.

Projekt Rekonstrukce Centra sociálních služeb je uskutečněný z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko s pomocí statutárního města Opavy.

Armáda spásy rozmístila v rámci projektu ReShare na území Opavy kontejnery na oblečení, hračky nebo obuv. Pokud budou místní neziskovky zabývající se pomocí lidem v nouzi potřebovat oblečení pro své klienty, mohou se s žádostí obrátit na sociální pracovnici Zuzanu Mikšíkovou.

Zastihnou ji během pracovních dní od 9 do 14 hodin na telefonu 773 770 183.