Čerstvě narozená holčička zde byla odložena v pátek 20. března v 5.38 hodin ráno. 

K babyboxu okamžitě spěchali lékař se zdravotní sestrou.

„Našli jsme úplně čerstvě narozenou holčičku ještě s placentou, zabalenou do černé mikiny. Holčička byla mírně podchlazená, ale po první kontrole to vypadá, že bude zcela zdravá. Váží 3858 gramů,“ uvedl primář Dětského oddělení opavské nemocnice Dalibor Hudec.

V současné době se novorozeně nachází na jednotce intenzivní péče na vyhřívaném lůžku. „Zdravotníci navrhli holčičce prozatímní jméno Zuzanka po sestřičce, která během několika týdnů byla dvakrát s primářem Hudcem u babyboxu, 7. února zde byl odložen chlapeček Emil. Nová rodina dá holčičce s velkou pravděpodobností stejné vlastní jméno,“ přiblížil mluvčí nemocnice Jiří Krušina. 

Hned v pátek byli o nálezu informováni pracovníci Orgánu sociálně právní ochrany dětí a také vedení nemocnice. „Je pro mě překvapením, že se alarm babyboxu ozval našim zdravotníkům podruhé v tak krátké době. Schránka opět splnila svůj účel a zachránila další život. Naší nejmenší pacientce přeji do života hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky,“ řekl ředitel nemocnice Karel Siebert.