Čerstvě narozená holčička zde byla odložena v pátek 20. března v 5.38 hodin ráno. 

Vyrobte si dezinfekční gel. Funguje to!
Vyrobte si dezinfekční gel. Funguje to!

K babyboxu okamžitě spěchali lékař se zdravotní sestrou.

„Našli jsme úplně čerstvě narozenou holčičku ještě s placentou, zabalenou do černé mikiny. Holčička byla mírně podchlazená, ale po první kontrole to vypadá, že bude zcela zdravá. Váží 3858 gramů,“ uvedl primář Dětského oddělení opavské nemocnice Dalibor Hudec.

V současné době se novorozeně nachází na jednotce intenzivní péče na vyhřívaném lůžku. „Zdravotníci navrhli holčičce prozatímní jméno Zuzanka po sestřičce, která během několika týdnů byla dvakrát s primářem Hudcem u babyboxu, 7. února zde byl odložen chlapeček Emil. Nová rodina dá holčičce s velkou pravděpodobností stejné vlastní jméno,“ přiblížil mluvčí nemocnice Jiří Krušina. 

Představitelé státu, měst, obcí, soukromých i státních institucí společně se známými osobnostmi vyzývají občany k nošení roušek, byť jen provizorních, v duchu hesla: Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mne. Ilustrační foto.
Opava: Roušky i pro prodavačky, vybízí iniciativa

Hned v pátek byli o nálezu informováni pracovníci Orgánu sociálně právní ochrany dětí a také vedení nemocnice. „Je pro mě překvapením, že se alarm babyboxu ozval našim zdravotníkům podruhé v tak krátké době. Schránka opět splnila svůj účel a zachránila další život. Naší nejmenší pacientce přeji do života hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky,“ řekl ředitel nemocnice Karel Siebert.

PS Café rozdávalo sladkou radost
OBRAZEM: PS Café rozdává sladkou radost.