"V roce 2001 ji již tento restaurátor opravoval. Bohužel za skoro 15 let kolem ní prošla řada nenechavců. Zloději kovů stále úřadují a části kovové skulptury opět ukradli. Zmizely například tepané struktury. Jedná se o malé fragmenty, za které zloději nemohli dostat hodně, umělecká hodnota je pochopitelně někde jinde," komentuje náměstek primátora Dalibor Halátek.

Vedení města mělo opravu barometru v plánu již delší dobu, rozhodující ale bylo přidělení dotace.„Získali jsme 47 tisíc. Celkově bude oprava stát 115 tisíc a skříňka by se podle smlouvy měla vrátit na své místo do konce října. Je ale možné, že to bude dříve," doplňuje Halátek.

Skříňka na barometr ve Dvořákových sadech je příkladem drobné secesní architektury z období 20. let 20. století. Dřevěný korpus skříně s prosklenými třemi stranami zakončenými stlačeným obloukem stojí na krychlovém kamenném podstavci.

V rozích se nachází železné kování s plastickou vegetabilní výzdobou kaštanových listů. Mezi nimi jsou lunety čtyř ročních období. Skříň je ukončena kovovou polokoulí, pokrytou reliéfními listy kaštanů. Na jejím vrcholku sedí žába.