Na kylešovickém fotbalovém hřišti proběhnou od 9 do 13 hodin nezvyklé sportovní disciplíny, jako je například jízda na invalidním vozíku, hra šupec, zvuková střelba, jízda na dvoukole, fotbalový slalom nebo speciální ruské kuželky.

Každý, kdo je úspěšně zvládne, dostane kromě diplomu i originální medaili. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení, malý koncert nevidomé obyvatelky Domu sv. Cyrila a Metoděje Ivety Dunkové, masírování krku maséry Wellness centra Charity Opava, vystoupení mažoretkové skupiny Banimo a další aktivity.

„Náš sportovní den je tak trochu i náhradou za zrušené Sluníčkové odpoledne, které mívá své místo na dvoře areálu ředitelství Charity. Protože dvůr prochází rekonstrukcí, zveme všechny zájemce na Sportovní den do Kylešovic,“ říká za pořadatele Svatava Bláhová.

Výtěžek Sportovního dne je znovu určený pro charitní mobilní hospic Pokojný přístav, který je na Opavsku velmi vyhledávaná a klienty oceňovaná terénní služba opavské Charity, určená vážně nemocným lidem v závěru jejich života. Při prvním ročníku této akce bylo vybráno přes 73 000 korun, druhý i třetí ročník přinesl Pokojnému přístavu už přes 120 000 korun a nyní přichází pod záštitou senátora Herberta Pavery čtvrtý ročník.